ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
MediaTek 5G w 2020 roku

MediaTek zdradza swoje plany odnośnie 5G

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

MediaTek wprowadził swój modem Helio M70 5G już w maju. Jednak nadal czekamy na oficjalne odsłonięcie procesora firmy ze zintegrowanym modemem sieci najnowszej generacji. Zostanie on zbudowany w technologii FinFET 7 nm od TSMC i będzie przeznaczony dla flagowych smartfonów. Pierwszymi firmami, które już zadeklarowały konstrukcje z tym układem, są chińscy producenci Oppo i vivo.

MediaTek plany związane z 5G

MediaTek plany 5G

Najnowsze doniesienia twierdzą, że tajwański producent planuje mieć kolejny układ tego typu. Jednak tym razem będzie on dostępny w bardziej przystępnej cenie. Oczywiście nie ma tu mowy o procesorze 5G dla smartfonów z niskiej półki cenowej. Będzie to raczej coś dedykowanego średniakom i to tym wydajniejszym. Układ ten najprawdopodobniej będzie celował w urządzenia tej samej klasy co seria Helio G90. Plany te są niezwykle ambitne, biorąc pod uwagę, że ich realizacja ma nastąpić już w przyszłym roku.

Zobacz też: Internet – jak korzystają z niego Polacy? Badanie GUS

Według doniesień ten układ ze średniej półki ma bazować na układzie MT6885 przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu jego ceny. Jego masowa produkcja ma wystartować już w drugim kwartale 2020 roku. Oznacza to, że pierwsze smartfony z nim powinny się pojawić pod jego koniec, lub na początku trzeciego kwartału. Widać więc wyraźnie, że MediaTek traktuje 5G jako szansę na to, żeby znów zaistnieć na rynku. Obecnie w wielu rejonach świata platformy sygnowane tym logo budzą na samym starcie negatywne odczucia. Sam byłem bardzo negatywnie nastawiony do Redmi Note 8 Pro właśnie z powodu układu Helio G90T. Firma ma więc przed sobą trudne zadanie. Musi odbudować zaufanie do marki. Relatywnie tanie smartfony 5G mogą jej w tym naprawdę pomóc.

Źródło: GSMarena

Sprawdź najnowsze wpisy