ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
MediaTek 5G w 2020 roku

MediaTek z 5G w testach – ten SoC będzie hitem!

Autor: Adrian Celej Kategoria: Newsy

MediaTek wkrótce zaprezentuje swój procesor mobilny z wbudowanym modemem 5G. Wiele wskazuje na to, że niedrogi układ może dać producentowi szansę na rywalizację z najlepszymi.

Wydajność MediaTeka z 5G

Nowy układ MediaTeka z 5G pojawił się w bazie GeekBench. W testach osiągnął 3447 punktów w teście pojedynczego rdzenia oraz 12151 punktów w teście wielu rdzeni. Jeśli wynik porównamy do np. Snapdragona 855+ to okaże się, że układ MediaTeka jest słabszy w teście jednego rdzenia, ale zdecydowanie lepiej radzi sobie z wykorzystaniem wielu rdzeni. Krótko mówiąc – układy te są porównywalne.

MediaTek z 5G – pozostałe informacje

Na temat układu SoC MediaTeka z 5G pojawiło się także parę dodatkowych informacji. Ma on wykorzystywać rdzenie Cortex-A77 taktowane częstotliwością 2,3 GHz, GPU Mali-G77 oraz modem Helio M70 5G. Nowy procesor ma zostać wykonany w procesie technologicznym 7 nm FinFET. Produkcja procesora ma rzekomo rozpocząć się pod koniec tego roku, natomiast pierwsze obsługiwane przez niego telefony na rynek mają trafić w pierwszym kwartale 2020 roku. Jednocześnie w przyszłym roku według założeń MediaTeka na rynek ma trafić 60 milionów telefonów wykorzystujących nowy układ. Telefony z SoC od MediaTeka mają być wyceniane na około 420 dolarów. MediaTek w ten sposób daje do zrozumienia, że zamierza zalać rynek swoim układem.

Źródło: Morning Tick

Sprawdź najnowsze wpisy