ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ceny tanich układów 5G Qualcomma

Snapdragon 865 najprawdopodobniej zadebiutuje szybciej, niż się spodziewaliśmy

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Technologia rozwija się w zastraszającym tempie. Nowe mobilne procesory różnych firm debiutują każdego roku, by zaspokoić oczekiwania rządnych większej wydajności klientów. Wiele osób spodziewało się, że Qualcomm pokaże swój nowy, flagowy procesor w grudniu bieżącego roku. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że Snapdragon 865 ujrzy światło dzienne szybciej.

Szybsza premiera Snapdragona 865

Snapdragon 665

Qualcomm jest wiodącym producentem układów mobilnych. Nadchodzącym procesorem firmy z najwyższej półki jest oczywiście Snapdragon 865, następca Snapdragona 855+. Układ miał rzekomo zadebiutować w grudniu, jednak najprawdopodobniej premiera odbędzie się miesiąc wcześniej, w listopadzie. Doniesienia sugerują, że Qualcomm przyspieszył produkcję opisywanego układu, by jego premiera nie była aż tak mocno oddalona od flagowego układu Huaweia, Kirina 990.

Zobacz także: Przeciwnicy 5G złapani na próbie zniszczenia krakowskiego nadajnika. Narzędzie zbrodni? Szlifierka kątowa

W raporcie czytamy również, że pierwsze prototypy ze Snapdragonem 865 na pokładzie wyprodukuje Samsung, Xiaomi, Oppo i Vivo. Z kolei pierwszym smartfonem, w którym zobaczymy wspomniany układ, będzie najprawdopodobniej Samsung Galaxy S11. Snapdragon 865 to potężny układ – z testów wiemy, że mocy mu nie brakuje. Prócz podstawowej wersji z pewnością zadebiutuje także wariant z obsługą 5G. Dokładna data premiery Snapdragona 865 oczywiście nie jest znana, jednak jak już wspomniałem, najprawdopodobniej odbędzie się któregoś dnia w listopadzie. Najprawdopodobniej, bo są to tylko przecieki, które wcale nie muszą się sprawdzić.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy