W grudniu firma Qualcomm zaprezentowała platformę mobilną Snapdragon 855 jako pierwszy chipset 7 nm dla urządzeń mobilnych. Ulepszona wersja SD855, nazwana Snapdragon 855+ została zaprezentowana w poprzednim miesiącu. Spekuluje się, że Qualcomm wypuści Snapdragona 865 do końca roku. Wygląda na to, że układ ten jest testowany od czasu, gdy pojawiły się pierwsze wzmianki na jego temat. Na Geekbench pojawiło się urządzenie testowe oznaczone jako Qualcomm Kona.

Snapdragon 865 testy

Snapdragon 865 testy

Jeśli chodzi o wyniki Snapdragona 855 to dla testu porównawczego jednego i wielu rdzeni uzyskuje on zwykle wynik około 3,5 tys. w teście jednordzeniowym Geekbencha. W teście wielordzeniowym natomiast uzyskał wynik około 11 tys. Nazwa kodowa chipsetu to msmnile. Co ciekawe, urządzenie Qualcomm Kona jest również zasilany przez procesor msmnile, ale jego wyniki benchmarkingowe są znacznie lepsze niż Snapdragona 855. W teście jednordzeniowym urządzenie testowe uzyskało wynik 4149. Wielordzeniowy wynik urządzenia wynosi 12915. Urządzenie działa na systemie operacyjnym Android 10, który jest niczym innym jak nadchodzącym systemem operacyjnym Android Q. SoC urządzenia jest połączony z 6 GB pamięci operacyjnej. W zestawieniach Geekbencha telefonów napędzanych Snapdragonem 855 częstotliwość bazowa jest zazwyczaj wymieniana jako 1.78GHz. Jednak wielokrotne wpisy Qualcomm Kona pokazują, że jego procesor ma inną częstotliwość bazową, wynoszącą 1,8 GHz.

Zobacz też: Samsung i Microsoft zawiązują ścisłą współpracę

Stąd też wydaje się, że urządzenie pokazane na nowo zauważonych listach Geekbencha może być napędzane przez nadchodzący układ Snapdragon 865. W czerwcu pojawiły się plotki, że Qualcomm może ogłosić dwie edycje układu. Jedna będzie wyposażona w modem 4G LTE, a druga będzie zintegrowana z modemem 5G. Poprzednie przecieki ujawniły, że Huracan i Kona to nazwy dwóch wariantów Snapdragona 865. Jak widać, nowo zauważony Geekbench ma w nazwie moniker Kona. Snapdragon 865 ma obsługiwać RAM LPDDR5X, pamięć masową UFS 3.0 i standard HDR10+. Może to być chipset 7 nm drugiej generacji z Qualcomma po Snapdragonie 855.

Źródło: Gizmochia

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.