Oppo to marka, która w naszym kraju ciągle zdobywa popularność. Wciąż daleko jej do liderów sprzedaży, jednak stopniowo przekonuje do siebie nowych klientów. Posiadacze modelu Oppo Reno z pewnością się ucieszą, bo mogą już przetestować najnowszą wersję systemu giganta z Mountain View, a mianowicie Androida 10.

Oppo Reno z Androidem 10 (beta)

Światło dzienne ujrzała właśnie nowa aktualizacja autorskiej nakładki Oppo. Mowa oczywiście o kolejnym wydaniu bety ColorOS 6, która prócz kilku zmian i poprawek wprowadza także Androida 10. Wszystko to na Oppo Reno. Pierwotnie aktualizacja miała się ukazać pod koniec miesiąca, jednak z jakiegoś powodu firma zmieniła zdanie i wypuściła ją znacznie szybciej. Warto wspomnieć, że Oppo Reno 10x otrzyma to samo uaktualnienie najprawdopodobniej jeszcze w październiku (dokładna data nie jest znana).

Zobacz także: Zapomnij o łatwej instalacji usług Google na serii Huawei Mate 30. Kupno tych smartfonów stało się właśnie całkowicie bezsensowne

Android 10 zadebiutował całkiem niedawno, więc dobrze widzieć, że kolejna firma wypuściła już stosowną aktualizację. W wersji beta, ale zawsze. ColorOS 6 bazujący na wspomnianym systemie (prócz standardowych funkcji z Androida 10) wprowadza m.in. ciemny motyw w całym systemie, nowe tapety, motywy i dźwięki. Na chwilę obecną nie wiadomo jak opisywana aktualizacja się sprawuje. Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że w porządku – oby decyzja o szybszym jej wypuszczeniu nie sprawiła, że dostaliśmy niedorobione oprogramowanie.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.