Zdecydowana większość użytkowników komputerów osobistych korzysta z Windowsa. Okienka od Microsoftu po prostu nie mają sobie równych w kwestii popularności i nie ma się, czemu dziwić. Firmie w genialny sposób udało się wypracować swoją pozycję, więc też dzisiaj Amerykanie mogą chwalić sie ciekawymi wynikami. Yusuf Mehdi, wysoko postawiony pracownik Microsoftu, podzielił się właśnie wynikami, dotyczącymi liczby urządzeń, na których znajdziemy Windowsa 10.

Windows 10 dostępny na ponad 900 milionach urządzeń — to mniej niż połowa w przypadku Androida

Microsoft stale ulepsza swój system, czego dowodem są między innymi kolejne nowości zmierzające do Windowsa 10. Tymczasem wynik 900 milionów urządzeń z tym systemem jest… Właśnie, jak go tak naprawdę można porównać? W tym roku Google pochwaliło się, że Androida możemy spotkać na 2,5 miliarda urządzeń, więc niewątpliwie wynik giganta z Redmond wypada blado. Jednak wszystko zależy od punktu siedzenia. Dane dotyczące Robocika sprowadzają się tak naprawdę do liczby urządzeń, na których zainstalowany jest Asystent Google, a więc obok smartfonów i tabletów mowa jest o wszelkich inteligentnych głośnikach, wyświetlaczach, a nawet telefonach z KaiOS, czego przykładem może być ostatnio recenzowany przez Adriana Maxcom MK241. Oczywiście Microsoft też nieco nagina tę statystykę, dodając Xboxa (około 50 milionów) i różnorakie akcesoria pokroju okularów HoloLens.

Zobacz też: Ulepszony czytnik linii papilarnych zmierza do Samsunga Galaxy S11.

Mimo wszystko też porównywanie systemu mobilnego, kiedy dzisiaj większość z nas ma smartfona, a niekoniecznie potrzebuje komputera, to też robi różnicę. Do tego pamiętajmy, że do końca stycznia oficjalne wsparcie ma Windows 7, więc jeszcze od groma firm będzie zmuszona do zmiany na Windowsa 10, co może zaowocować przegroczeniem granicy miliarda urządzeń.

Źródło: TechCrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.