Windows 10 ma użyteczne funkcje i nie jest „złym” systemem operacyjnym. Microsoft zrobił porządek z kafelkami i pulpitem. Użytkownik nie jest zmuszany do użytkowania aplikacji z Microsoft Store, tak jak miało to miejsce w przypadku Windowsa 8. Niestety, mam wrażenie, że gigant z Redmond nie radzi sobie z aktualizacjami systemu, ponieważ często psuje inne obszary systemu, jak ostatnio Menu Start.


Windows 10 i nowe funkcje, czyli Sets


Nie zmienia to faktu, że firma nadal pracuje nad nowymi funkcjami, które zwiększą tzw. user experience. Jedną z nich, którą wydawało się, że gigant porzucił, jest Sets. Plotki na temat tej opcji pojawiają się już od dłuższego czasu. Użytkownicy systemu Windows 10, którzy z niecierpliwością czekali na Sets mogli być rozczarowani, gdy przeczytali, że Microsoft porzucił ten pomysł. Wygląda jednak na to, że ta poważna zmiana interfejsu wciąż nadchodzi, przynajmniej według najnowszych plotek.


Sets były (a właściwie nadal są) wielkim pomysłem Microsoftu, aby przenieść karty z przeglądarek internetowych i zastosować je w szerszym systemie operacyjnym, umożliwiając użytkownikom grupowanie zestawów aplikacji w oknie. Wszystkie karty mogą być powiązane z pewnym zadaniem i wygodnie używane razem w razie potrzeby.


Użytkownik WalkingCat właśnie zasygnalizował na Twitterze, że Sets może pojawić się na Windowsie już niebawem. Wspomina on jednak kompilację 19481, która jest wersją preview systemu Windows 10. Na tym etapie oznacza to testy wewnętrzne przez Microsoft. Aktualna wersja kolejnej ważnej aktualizacji, która ma się ukazać w pierwszej połowie 2020 r. (20H1), to kompilacja 18985.


Windows 10 – harmonogram aktualizacji

Włoska witryna technologiczna Aggiornamenti Lumia włączyła się do wątku na Twitterze, zauważając, że kompilacja 19480 (i nowsze) są w drodze do testerów systemu Windows. Prawdopodobnie będzie to oznaczać początek testów wersji Windows 10 21H1. Jest to duża aktualizacja, która oficjalnie zadebiutuje dopiero w pierwszej połowie 2021 roku.

Co z aktualizacją systemu Windows 10 20H2? Teoria jest taka, że podobnie jak aktualizacja 19H2, która niedługo powinna być z nami, będzie polegać na dostosowywaniu i wygładzaniu elementów oraz dostosowywaniu wydajności, a nie na wprowadzaniu jakichkolwiek głównych nowych funkcji.


Zobacz także: Oto ukryte funkcje Chrome, które warto aktywować


Windows 10 Game Bar – świetne funkcje już są

Game Bar Windows 10 nowe funkcje


Game Bar to wspaniała funkcja Windowsa 10, z której korzystam podczas grania. Wciskając klawisze Windows + G, można w szybki sposób dostosować czy sprawdzić pewne parametry, nie odrywając się na dłuższy czas od rozgrywki. Teraz do Game Bara zostały wprowadzone kolejne nowe funkcje – licznik liczby klatek na sekundę oraz nakładka osiągnięć!
Jak nietrudno się domyślić – pierwsza wyświetla bieżące klatki na sekundę, dzięki czemu można dokładnie poznać, jak płynnie działa gra. Druga pozwala na pierwszy rzut oka zobaczyć, co odblokowałeś. Jeżeli jeszcze nie masz nowych funkcji, wystarczy zaktualizować aplikację w Microsoft Store. Warto jednak zauważyć, że nowe możliwości nie są jeszcze dostępne dla wszystkich użytkowników. Powinno się to zmienić w ciągu kilku dni.


Źródło: techradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.