Mapy Google pozwolą ostrzegać innych przed robotami drogowymi

Paweł Maretycz Newsy 2019-09-06

Mapy Google z każdą aktualizacją stają się coraz bardziej użyteczne. Dzięki nim dowiadujemy się jakie miejsca warto odwiedzić oraz gdzie najlepiej zjeść. Dodatkowo wciąż sprawdzają się świetnie w roli nawigacji. Dzięki nim możemy nie tylko trafić do miejsca docelowego. Dowiemy się także o wielu utrudnieniach na drogach. Ostatnio natomiast doszła kolejna, niezwykle istotna funkcja. Czyli możliwość ostrzegania przed robotami drogowymi.

Mapy Google roboty drogowe

Mapy Google roboty drogowe

Ostrzeganie przed wypadkami to była świetna opcja. Jednak to roboty drogowe są największym koszmarem dla kierowców. Często powodują one kilometrowe korki i zatory, a czasami blokują całkowicie przejazd nawet na kilka godzin. Co gorsza, kiedy już znajdziemy się w długim sznurze aut czekających na przejazd, wycofanie się z niego często nie jest możliwe. Dlatego właśnie możliwość zgłaszania robót drogowych jest tak istotna. Co prawda osoba zgłaszająca najprawdopodobniej już utknęła w korku. Jednak pozostałe mogą zostać przed nim ostrzeżone i poszukać objazdu.

Zobacz też: Uber obniża ceny w Warszawie

Funkcja ta, podobnie jak pozostałe udostępniane przez Google nie jest reklamowana. Zaczęła się pojawiać u użytkowników jeszcze zanim została oficjalnie ogłoszona. Dlatego też wiele osób, w tym ja nie może z niej skorzystać. Inne natomiast mają do niej dostęp już od dawna. Nie zdziwię się więc jeśli wielu z Was w komentarzach zwróci uwagę, że może z tego korzystać już od dłuższego czasu. Aktualizacja odbywa się po stronie serwera. Dlatego też wersja aplikacji nie ma na jej obecność większego wpływu.

Źródło: Androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x