Mapy Google zachęcą Cię zniżkami, abyś zajrzał do restauracji w okolicy

Łukasz Pająk Newsy 2019-07-11

Niedawno wiele osób potencjalnie mogło pomyśleć o porzucenia Yanosika oraz Waze’a na rzecz Map Google. Oczywiście temat ucichł, ale w moim przypadku zdecydowanie częściej wystarcza mi już zwykły program do nawigacji od Amerykanów, aniżeli odpowiednik dedykowany do zgłaszania wydarzeń na drodze. Oczywiście to nie koniec rozwoju, gdyż Google postanowiło wprowadzić kolejne nowości. Tym razem firma stawia na zniżki w lokalnych restauracjach. To jedna z trzech nowości, która została dzisiaj udostępniona w Indiach.

Zniżki w Mapach Google to kolejny sposób na przyciągnięcie do siebie użytkowników

mapy google znizki

Pozostałe dwie nowości to odświeżone zakładki Zobacz w pobliżu oraz Dla Ciebie. W ramach tej pierwszej Google sugeruje różne punkty do odwiedzenia w najbliższej okolicy — od restauracji, przez zakupy, na sporcie kończąc. Zmiany polegają głównie na odświeżonej formie przedstawiania informacji. Sekcja Dla Ciebie staje się jeszcze bardziej spersonalizowana za sprawą możliwości śledzenia konkretnych lokali i dodatkowym czynnikom, które wpływają na ostateczną ocenę, wyznaczającą to, co jest nam w niej prezentowane. Niewątpliwie to jednak zniżki stanowią coś zupełnie nowego.

Google postanowiło rozpocząć współpracę z platformą EazyDiner, 5-letnim startupem, który umożliwia właśnie gromadzenie informacji o niższych cenach. W ten sposób możemy się dowiedzieć, gdzie w okolicy jesteśmy w stanie zjeść za mniej. Amerykanie nie mają zamiaru ograniczać się wyłącznie do jednej platformy i wyłącznie do restauracji — docelowo tego typu zniżki będą prezentowane w ramach różnych punktów usługowych.

Zobacz też: Ark OS może być bliżej, niż nam się wydaje.

Na tę chwilę Mapy Google zmieniają się w Indiach, ale niewątpliwie są to testy kolejnych funkcji, które pozwalają Amerykanom spieniężyć swoją aplikację. Co najważniejsze, to w sposób nieinwazyjny dla użytkownika, a wręcz pomagający mu. Dlatego nie zdziwcie się, jak lada moment te nowości trafią do Polski. Jak to bywa w naszym kraju, lubimy oszczędzać, więc kolejna porcja użytkowników przekona się do programu, który teoretycznie służy do nawigacji.

 

Źródło: TechCrunch


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x