Uber to bez wątpienia najpopularniejsza alternatywa dla taksówek w naszym kraju. Co prawda coraz bardziej na rynku rozpycha się m.in. Bolt, jednak ten pierwszy wciąż radzi sobie całkiem dobrze. Aby nie wypaść z gry, a zarazem przyciągnąć do siebie nowych klientów, firma zdecydowała się obniżyć ceny w Warszawie. Zapoznajmy się z nimi.

Uber obniża ceny w Warszawie

Uber

Uber poinformował, że w samej tylko Warszawie już co trzecia osoba z niego korzysta. Z tego też powodu firma zdecydowała się obniżyć ceny w tym właśnie mieście, by przekonać do siebie jeszcze więcej osób. Wspomniane zmiany prezentują się następująco:

  • Opłata minimalna: spadek z 10 zł na 8 zł
  • Opłata podstawowa: spadek z 4 zł na 3 zł
  • Opłata za 1 km: spadek z 1,30 zł na 1 zł
  • Opłata za 1 minutę: wzrost z 0,25 zł na 0,35 zł
  • Opłata za anulowanie przejazdu: spadek z 10 zł na 8 zł

Zobacz także: Nie instaluj Androida 10 na swoim Pixelu! Google dało ciała z aktualizacją

Choć opłata za 1 minutę jazdy wzrosła, tak w ogólnym rozrachunku w większości przypadków i tak zapłacimy mniej. Najprawdopodobniej przyjdzie nam zapłacić więcej niż dotychczas tylko w sytuacji, gdy podczas przejazdu utkniemy w dużym korku. Choć zmiana cennika dotyczy na razie tylko Warszawy, tak niewykluczone, że w przyszłości obejmie także inne polskie miasta, w których Uber jest dostępny. Korzystacie z tej aplikacji, czy może wolicie taksówkę / innego przewoźnika? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Uber

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.