nexus-7-android.com.pl

O tegorocznym tablecie sygnowanym marką Nexus pisaliśmy już parokrotnie. Wiemy, że Google zdecydował się powiększyć ekran oraz jaka jednostka zasiądzie za jego sterami. Największą zagadką był jednak producent urządzenia. Według serwisu DigiTimes trzecia generacja tabletu stworzona bezpośrednio przy współpracy z internetowym gigantem opuści fabryki HTC, gdyż dotychczasowy wytwórca – firma Asus, planuje skupić się na produktach oznaczonych własną marką.

 

Według źródła HTC również była brana pod uwagę przy współpracy nad Nexusem 7 (I oraz II generacji), jednak firma ta odmówiła, gdyż postanowiła skupić się na rynku smartfonów. Tym razem jest jednak inaczej.  Tajwański producent ostatnimi czasy nie radzi sobie zbyt dobrze, a więc produkcja tabletu Nexus, który przez wielu uważany jest za najlepszy tablet na rynku może zdecydowanie wyjść na dobre. Ponadto kolejna generacja tabletu Nexus może okazać się rewolucyjna, gdyż Google zdecydował się na krok do przodu, powiększając ekran urządzenia.

 

Nexus 8 zostanie zaprezentowany na konferencji Google I/O w ostatnim tygodniu drugiego kwartału, a na półki sklepowe trafi w trzecim kwartale 2014 roku.

 

 

Źródło: DigiTimes

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski