nexus72013 (8)

 

Google wprowadzając na rynek tablety z serii Nexus 7 strzelił w dziesiątkę. Potężne i tanie urządzenia natychmiast zyskały dużą popularność i w tym momencie są realną alternatywą nie tylko dla iPada mini, ale też jego większego brata. Producent Androida we współpracy z Asusem pokazał, że za relatywnie nieduże pieniądze można stworzyć sprzęt świetnie wykonany, przemyślany i pozwalający na uruchomienie praktycznie każdej aplikacji.

 

Największą bolączką wspomnianej serii wydaje się być panoramiczny ekran o przekątnej tylko 7 cali. Dla wielu, tak mała przestrzeń robocza jest nie wystarczająca w tej klasie urządzeń. Z tego powodu od dawna słyszymy plotki o nadchodzącym tablecie Nexus 8, który w zależności od źródła informacji miałby być następcą starszego brata lub przedstawicielem zupełnie nowej linii. Do tej pory mówiło się, że będzie on wyposażony w matrycę o przekątnej 8 cali, jednak dzisiaj dotarła do nas wiadomość, że otrzyma on ekran o prawie cal większy – o przekątnej 8,9″. W połączeniu z plotkami o proporcji obrazu 4:3 i zastosowaniu 64 bitowego procesora Intel Moorefield, w architekturze x86 wyłania się obraz niezwykle ciekawego sprzętu, który może poważnie namieszać na rynku.

 

Na razie należy pamiętać, że wszystkie informacje są nieoficjalne i na ich potwierdzenie będziemy musieli poczekać do premiery, która prawdopodobnie odbędzie się wraz z prezentacją nowej wersji Androida, już w czerwcu tego roku.

 

Źródło: gforgames.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.