intel logoo

Wygląda na to, że ekspansja Intela na rynek urządzeń ultramobilnych nabiera tempa. Podczas targów MWC 2014 pisaliśmy o nowych układach z serii Atom charakteryzujących się konkurencyjną wydajnością oraz ciekawymi  funkcjami, a także o podpisaniu umów partnerskich z firmami, które wyprodukują przyszłe urządzenia z nich korzystające. Wczoraj do Sieci wyciekła kolejna informacja na temat jednostek Z35xx. Otóż najprawdopodobniej zasilą one najnowszy tablet Google’a z serii Nexus.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

Plotki na temat kolejnego tabletu giganta z  Mountain View od pewnego czasu krążą w internecie. Najprawdopodobniej nowy tablet sygnowany marką Google zmieni swój rozmiar (oraz rzecz jasna nazwę) i zadebiutuje jako Nexus 8 miesiąc po konferencji I/O, a najprawdopodobniej jego głównym wykonawcą będzie firma Asus, choć możliwa jest też kooperacja Lenovo i HTC (Intel podpisał wspomnianą umowę partnerską z wszystkimi firmami).

 

Sama specyfikacja Nexusa 8 nie jest jeszcze znana, jednak najprawdopodobniej zasili go mocniejsza odmiana 64 bitowego Atoma – układ Z3580 “Moorefield”. Jednostka posiada 4 rdzenie Merrifield taktowane częstotliwością 2,3 GHz oraz moduł XMM 7260 pozwalający na transmisję danych w technologii LTE kategorii 6.

 

Dodatkową cechą Moorefield’a jest rdzeń graficzny PowerVR G6430 z zegarem 533 MHz, który, według zapewnień ma być ponad 20 razy szybszy niż poprzedniej generacji PowerVR 5, zapewniając przy tym 5 razy większą energooszczędność. Sam Intel potwierdził na MWC 2014, że dostępność układu szacuje na trzeci kwartał bieżącego roku, co pokrywa się z datą premiery urządzenia Google’a.

 

Informacja ta potwierdza także plotki, jakoby Google na I/O miał zaprezentować 64 bitową wersję systemu Android, najprawdopodobniej już oznaczoną numerkiem 4.5.

Czy informacje te się potwierdzą? Jak na razie wszystko zdaje się układać w logiczną całość, więc jest to jak najbardziej prawdopodobne.

 

 

Źródło: VR-Zone

 
Kamil Piotrowski