huawei smartwatch

Huawei stworzy smartwatcha z Harmony OS

Newsy

Autorski system Huaweia – Harmony OS, zadebiutował oficjalnie kilka dni temu. Firma w trakcie prezentacji zapewniła, że nie ma zamiaru porzucić Androida, do momentu w którym to on nie porzuci jej. Urządzenia z Harmony OS będą się pojawiać, jednak rzadko kiedy będą to smartfony. Pierwszym sprzętem ze wspomnianym systemem na pokładzie okazał się telewizor Honor Vision, który trafił do sprzedaży dzień po prezentacji Harmony OS. Już wkrótce jednak Huawei ma stworzyć smartwatcha ze wspomnianym OS-em. Wydaje się to bardzo sensownym pomysłem.

Wiemy już, że najprawdopodobniej pierwszym smartfonem Huaweia z systemem Harmony OS będzie Mate 30 Lite. Wydaje się to bardzo rozsądne, bo ładowanie nowego systemu od razu do flagowca byłoby bardzo ryzykowne. Bardzo rozsądnym pomysłem jest także stworzenie smartwatcha z Harmony OS, co Huawei ma w planach. Mówiąc bardziej konkretnie – planuje tego dokonać w „najbliższej przyszłości”. Niestety dokładnej daty nie znamy, jednak raczej można założyć, że mówimy jeszcze o 2019 roku.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz także: Samsung pracuje nad smartfonem z grafenową baterią. Zapowiada się rewolucja

Urządzenia noszone to zdecydowanie mniejsza grupa odbiorców niż smartfony, dzięki czemu firma ma szansę zbadać grunt. Ponadto jest to dobry moment na stworzenie smartwatcha z nowym systemem, bo rynek Watch OS cały czas maleje. Harmony OS bez wątpienia ma szansę się przyjąć, ale czy rzeczywiście się przyjmie, tego dowiemy się już w „najbliższej przyszłości”.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x