huawei smartwatch

Huawei stworzy smartwatcha z Harmony OS

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Autorski system Huaweia – Harmony OS, zadebiutował oficjalnie kilka dni temu. Firma w trakcie prezentacji zapewniła, że nie ma zamiaru porzucić Androida, do momentu w którym to on nie porzuci jej. Urządzenia z Harmony OS będą się pojawiać, jednak rzadko kiedy będą to smartfony. Pierwszym sprzętem ze wspomnianym systemem na pokładzie okazał się telewizor Honor Vision, który trafił do sprzedaży dzień po prezentacji Harmony OS. Już wkrótce jednak Huawei ma stworzyć smartwatcha ze wspomnianym OS-em. Wydaje się to bardzo sensownym pomysłem.

Wiemy już, że najprawdopodobniej pierwszym smartfonem Huaweia z systemem Harmony OS będzie Mate 30 Lite. Wydaje się to bardzo rozsądne, bo ładowanie nowego systemu od razu do flagowca byłoby bardzo ryzykowne. Bardzo rozsądnym pomysłem jest także stworzenie smartwatcha z Harmony OS, co Huawei ma w planach. Mówiąc bardziej konkretnie – planuje tego dokonać w „najbliższej przyszłości”. Niestety dokładnej daty nie znamy, jednak raczej można założyć, że mówimy jeszcze o 2019 roku.

Zobacz także: Samsung pracuje nad smartfonem z grafenową baterią. Zapowiada się rewolucja

Urządzenia noszone to zdecydowanie mniejsza grupa odbiorców niż smartfony, dzięki czemu firma ma szansę zbadać grunt. Ponadto jest to dobry moment na stworzenie smartwatcha z nowym systemem, bo rynek Watch OS cały czas maleje. Harmony OS bez wątpienia ma szansę się przyjąć, ale czy rzeczywiście się przyjmie, tego dowiemy się już w „najbliższej przyszłości”.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy