Tak jak przedwczoraj to Samsung skierował na siebie wzrok fanów technologii za sprawą premiery Galaxy Note10 i Galaxy Book S, tak dzisiaj to Huawei jest na ustach wszystkich. Harmony OS to już oficjalnie zaprezentowany autorski system Chińczyków, o którym mówiło się wiele, jeszcze więcej oczekiwano, a ostatecznie jest to zgodna z przewidywaniami platforma, która niejako od podstaw jest zaprojektowana lepiej od Androida. Niemniej teoria to jedno, liczy się praktyka. Wszystko ma się zacząć od telewizorów, a tymczasem pierwszy smartfon z Harmony OS wcale nie musi być odległy i wbrew różnym podejściom nie musi to być flagowa propozycja.

Huawei Mate 30 Lite ma szansę być tym pierwszym smartfonem z Harmony OS

Jeszcze kilka tygodni temu spodziewaliśmy się, że to właśnie seria Mate 30 ma być tą, która weźmie na swoje barki przedstawienia w rzeczywistości autorskiego systemu. Oczywiście plotki sugerowały, że będzie to Mate 30 Pro w odpowiedniej wersji. Tymczasem najnowsze dane wskazują, że to Mate 30 Lite może dostać to zadanie i… jest to zrozumiałe. W końcu inwestycja we flagowy model, od którego wymagamy zdecydowanie więcej, jest bardziej ryzykowna, aniżeli w stosunku do średniaka. Sam Mate 30 Lite nie powinien być dla nas żadną niespodzianką. W końcu od dawna mówi się, że to będzie Nova 5i Pro w przebraniu.

Zobacz też: Czym tak naprawdę ma być Motorola One Zoom?

Niemniej dalej powtarza się informacja, że Huawei nie planuje globalnej premiery Harmony OS. Najpierw z systemem zapoznają się Chińczycy, którzy doskonale pokazali wsparcie rodzimego producenta w ciężkich czasach blokady ze strony USA. Jeśli dalej wierzyć plotkom, to w pierwszej połowie 2020 roku Europa pozna bliżej system Huawei.

Źródło: GSM Arena, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.