htc u11 pie aktualizacja

HTC U11+ nareszczie z Androidem Pie – firma domyka temat aktualizacji

Newsy

Teoretycznie większość wpisów dotyczących HTC w ciągu ostatnich miesięcy, a nawet lat nie zaczyna się pozytywnie. W takim razie odmieńmy ten stan rzeczy i… pogratulujmy firmie pozytywnych wyników finansowych. Po raz pierwszy od wielu raportów Tajwańczycy mogą powiedzieć, że idzie im coraz lepiej. Oczywiście większa w tym zasługa wirtualnej rzeczywistości, aniżeli smartfonów, ale jednak ten temat też trzeba zamknąć. Podobnie jak z aktualizacjami do Androida Pie. Właśnie otrzymał ją ostatni oficjalnie przewidziany smartfon — HTC U11+.

HTC U11+ otrzymuje aktualizację do Androida Pie

Teoretycznie HTC U11+ miał otrzymać Androida Pie przed aktualizacją U12+, ale widać sytuacja w firmie nieco się zmieniła. Tym samym z delikatnym poślizgiem Tajwańczycy obdarowują użytkowników flagowego smartfona, który zadebiutował w 2017 roku. Lista zmian nie jest spektakularna i oczywiście w głównej mierze odnosi się do samej zmiany bazy systemu i jego ulepszeń. Dodatkowo znika Google+ z BlinkFeed z przyczyn naturalnych — ten serwis już nie istnieje. Tradycyjnie dla HTC aktualizację najpierw wydano Tajwańczykom. Niewątpliwie niedługo do tego grona dołączą kolejne regiony, a tymczasem należy po prostu czekać.

Zobacz też: Koniec z zasobożernymi reklamami — Chrome stawia na nich krzyżyk.

Jednocześnie HTC poniekąd może zamknąć listę planowanych aktualizacji. Tak, firma zwlekała z ich wydaniem i nie planuje wydawania Androida Pie na kolejne modele. W sumie oficjalnie tylko trzy smartfony otrzymały ten system – U11, U11+ i U12+. Z tym że należy pamiętać, że aktualizacja dla tego pierwszego okazała się problematyczna i wciąż trwa oczekiwanie na przygotowanie odpowiednich poprawek. Czy firma skusi się jeszcze na aktualizację na przykład HTC U12 Life? Oficjalnie o tym mowy nie ma, ale użytkownicy niewątpliwie żyją taką nadzieją.

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x