Czy HTC jeszcze ma zamiar coś ugrać na mobilnym rynku? To naprawdę ciężka zagadka, która każdego dnia zdaje się zdradzać swoje rozwiązanie. Ostatnie i tak naprawdę jedyne, istotne premiery Tajwańczyków to HTC U19e i U19+. Niejako na nowo powstała też marka Desire, ale… skupmy się na oprogramowaniu. Właściwie to na aktualizacjach, bo pod tym względem ten producent również ma niechlubne rekordy. Wyobrażacie sobie, że firma nie zaktualizowała do Androida Pie jeszcze żadnego smartfona w poprawny sposób? Być może teraz się uda, bo tak oto HTC U12+ otrzymuje nowy system.

HTC wydaje Androida Pie dla U12+ – czas na bezproblemowe aktualizacje

HTC podało terminy aktualizacji swoich smartfonów do Androida Pie w maju… tego roku. Ku zaskoczeniu wszystkich, kolejność wydawania nowego oprogramowania jest odwrotna do tego, do czego wszyscy producenci nas przyzwyczaili. Niemniej w międzyczasie pojawiła się aktualizacja dla U11, która okazała się fiaskiem. Z kolei U11+ jeszcze nie ujrzał swoich zmian. Tymczasem U12+ już może pracować z Androidem Pie, choć użytkownicy zgłaszają pierwsze problemy — niemożliwość konfiguracji APN. Bardzo możliwe, że dla wielu osób to drobnostka, więc tak ją też potraktujmy — z Androida Pie na U12+ można korzystać.

Zobacz też: Seria P30 od Huawei z rekordową sprzedażą!

Można w kontekście Tajwanu, gdzie na razie pojawiła się stosowna aktualizacja. Według opublikowanego terminarza przez HTC firma planowała wydać powyższy system pod koniec czerwca. Opóźnienie teoretycznie niewielkie, pomijając kwestię czekania niemalże rok na Androida Pie dla aktualnego, flagowego modelu, który do najtańszych nie należał. Jak działał? Tego dowiecie się w naszej recenzji HTC U12+. Oczywiście można bronić Tajwańczyków, można im niejako współczuć, ale nostalgia do tej marki mam wrażenie, że już ucieka największym fanom.

 

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.