Od dawna wiadomo, że HTC ledwie przedzie. Firma każdego roku traci pieniądze, a zarobków póki co nie widać i niestety nie zanosi się, by w najbliższym czasie coś miało się zmienić. Wszystko to ma z pewnością związek z coraz gorszymi opiniami niezadowolonych klientów, którzy narzekają m.in. na strasznie powolne tempo wydawania nowych aktualizacji. Flagowy model U11 otrzymał w zeszłym miesiącu wyczekiwaną aktualizację do Androida 9 Pie (na początku w Tajwanie), jednak nie obyło się bez poważnym komplikacji.

Wadliwa aktualizacja do Androida 9 Pie dla HTC U11 wycofana

HTC U11

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Strasznie późno, ale w końcu się pojawiła. Posiadacze modelu U11 mieszkający w Tajwanie z pewnością się ucieszyli, gdyż otrzymali w końcu Ciacho. Niestety, entuzjazm wielu z nich szybko opadł, gdyż wkrótce okazało się, że duża część telefonów po aktualizacji stała się bezużyteczną cegłą. Za żadne skarby nie można było uruchomić smartfona i zacząć z niego korzystać – zabezpieczenia (hasło, wzór, itd.) nie działały poprawnie. Pechowcy otrzymywali tylko błąd.

Zobacz także: Najwydajniejszy smartfon maja wg. AnTuTu

Co zrobiło HTC? Cóż, wycofało wadliwą aktualizację z obiegu. Nie trudno im się dziwić, bo to chyba jedyna dobra decyzja, jaką mogli w tej sytuacji podjąć. Osoby, których telefony zostały uszkodzone kwalifikują się oczywiście na darmową naprawę. Poprawiona aktualizacja powinna ujrzeć światło dzienne jeszcze dziś, lecz najprawdopodobniej znów zaczynając od Tajwanu. Nie wiadomo, kiedy Pie dla HTC U11 pojawi się w naszym kraju. Pozostaje nam jedynie czekać i cieszyć się, że wadliwa aktualizacja nie zdążyła do nas dotrzeć.

Źródło: gsmarena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.