TC ujawnia, kiedy będzie aktualizować trzy swoje telefony do systemu Android 9 Pie. Przypomnijmy, że już w marcu firma HTC ogłosiła, że w drugim kwartale w końcu zaktualizuje HTC U12+ do systemu Android 9 Pie. Dzięki tweetowi rozpowszechnianemu dziś przez HTC możemy jeszcze mocniej zawęzić te terminy.

HTC aktualizuje smartony do Androida 9.0

HTC aktualizacja do Androida 9.0

Firma w sierpniu ubiegłego roku ogłosiła, że HTC U12+, HTC U11, HTC U11+ i HTC U11 Life zostaną zaktualizowane do Android 9 Pie. HTC U11 Life otrzymał najnowszą wersję Androida w listopadzie ubiegłego roku. Jednak właściciele innych modeli nadal czekają. Producent poinformował, że HTC U11 zostanie zaktualizowany do systemu Android 9.0 Pie jeszcze w tym miesiącu. Natomiast HTC U11+ i U12+ dostaną aktualizację w czerwcu. Kilka lat temu HTC obiecywało zmianę polityki wydawania aktualizacji. Producent obiecywał, że będą one obejmowały większą grupę urządzeń oraz że będą wypuszczane znacznie szybciej. Jak widać, niestety nie udało się dotrzymać firmie tej obietnicy.

Zobacz też: Komputer PC czy konsola? Co lepiej kupić?

Opóźnienia te mogą wynikać z problemów finansowych firmy, które zmuszają ją do cięcia kosztów. Niestety, cięcie kosztów poprzez zmniejszenie wydatków między innymi na pracę nad aktualizacjami czy rozwojem technologii, mimo że doraźnie powoduje mniejsze straty, odcina firmę od potencjalnych zysków. Sytuacja HTC stała się na tyle nieciekawa, że producent postanowił opuścić Chiny, które są jednym z kluczowych rynków na świecie. HTC nie było jednak w stanie wytrzymać konkurencji z lokalnymi producentami. Mam wrażenie, że HTC zabrnęło w kozi róg i nie bardzo ma pomysł jak wydostać z tej sytuacji.

Źródło: Phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.