Samsung w tym roku na dobre otworzył się na wycięcia w wyświetlaczach. Co prawda debiut w tej kwestii nastąpił jeszcze w zeszłym roku za sprawą modelu Galaxy A8s, ale ten smartfon nie istnieje w Polsce. To seria Galaxy S10 pokazała nam otwory, aby później nowa odsłona Galaxy A ujawniła bardziej tradycyjne notche. Jeśli liczycie, że z Galaxy Note10 będzie inaczej, to… nic na to nie wskazuje. Tak naprawdę ostatnie doniesienia o aparatach w tym modelu sugerują wręcz, że nie będzie to rewolucja w wyglądzie. W takim razie przyjrzyjmy się grafikom, które bazują na aktualnych plotkach.

Wygląd Samsunga Galaxy Note10 bliższy Galaxy Fold zamiast Galaxy S10

samsung galaxy note10 wyglad galaxy fold s10 design

Przede wszystkim wycięcie w wyświetlaczu zmierza na środek urządzenia. Jedyne, co teoretycznie nie rzuca się w oczy na froncie to zakrzywienia, które mają być nad wyraz zaznaczone. Zdecydowanie najwięcej zmieniło się z tyłu urządzenia, które ma postawić na pionowe ułożenie aparatów. Tym sposobem Galaxy Note10 będzie bliżej do Galaxy Fold, aniżeli Galaxy S10. Oczywiście też będzie bliżej do wspomnianej serii Galaxy A, co niektórym może się po prostu nie spodobać.

Zobacz też: Poznajcie MacBooka Pro 2019 – Apple wprowadza poprawki.

Pozostałe elementy to typowy Samsung, czyli nie powinno zabraknąć klawisza Bixby i charakterystycznych od wielu lat krawędzi. Niemniej mam nadzieję, że znajdziemy na nich gniazdo słuchawkowe, które nie występuję na powyższych wizjach. Tego typu plotki też się pojawiały, jakoby Koreańczycy mieli zrezygnować z Jack 3,5 mm, aczkolwiek z niepewnych źródeł. Dlatego wciąż liczę, że Samsung pozostanie przy stosowaniu tego złącza.

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.