Dysk Google

Ciemny motyw w Google Drive – to musiało się stać

Newsy

Ciemny motyw był bardzo długo ignorowaną opcją przez Google. Była to dość dziwna zagrywka, zważywszy na to, że smartfony z ekranami OLED są z nami niemal od samego początku. Gigant na szczęście zmienił swoje podejście w tej kwestii i coraz więcej jego aplikacji zyskuje dostęp do ciemnego motywu.

Ciemny motyw Google Drive

Ciemny motyw Google Drive

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Po zeszłomiesięcznej aktualizacji Google Drive pojawiło się kilka osób, które twierdziło, że dostało dostęp do trybu ciemnego w swojej aplikacji Google Drive. O tym, że gigant pracuje nad nim, było wiadomo już od jakiegoś czasu, jednak nie było możliwości aktywowania go, a ilość osób posiadających dostęp do nowej funkcji była niezwykle mała. Jednak od wczoraj znacznie wzrosła liczba osób twierdzących, że mają dostęp do trybu ciemnego w tej aplikacji. Trzeba przyznać, że aplikacja wygląda naprawdę dobrze po zmianie barw. Widać, że nie jest to zwyczajne odwrócenie kolorów i prezentuje się znacznie lepiej niż tryb ciemny w Google Chrome. 

Zobacz też: Samsung chce zostać liderem mobilnego rynku przez kolejną dekadę

Opcja ta wynika ze zmiany po stronie serwera, więc może ona nie być dostępna nawet dla posiadaczy najnowszej wersji aplikacji. Niestety, kolory w niej to raczej bardzo ciemny szary, a nie czarny. Z tego też powodu, mimo że aplikacja będzie znacznie bardziej przyjemna w obsłudze nocą, to nie pozwoli ona na oszczędzenie baterii w urządzeniach z ekranem OLED. Miejmy nadzieję, że Google podobnie jak zrobił to Twitter, doda specjalny tryb ciemny dedykowany smartfonom wyposażonym w ekrany oparte na diodach organicznych.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x