Ciemny motyw w Google Drive – to musiało się stać

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-04-11

Ciemny motyw był bardzo długo ignorowaną opcją przez Google. Była to dość dziwna zagrywka, zważywszy na to, że smartfony z ekranami OLED są z nami niemal od samego początku. Gigant na szczęście zmienił swoje podejście w tej kwestii i coraz więcej jego aplikacji zyskuje dostęp do ciemnego motywu.

Ciemny motyw Google Drive

Ciemny motyw Google Drive

Po zeszłomiesięcznej aktualizacji Google Drive pojawiło się kilka osób, które twierdziło, że dostało dostęp do trybu ciemnego w swojej aplikacji Google Drive. O tym, że gigant pracuje nad nim, było wiadomo już od jakiegoś czasu, jednak nie było możliwości aktywowania go, a ilość osób posiadających dostęp do nowej funkcji była niezwykle mała. Jednak od wczoraj znacznie wzrosła liczba osób twierdzących, że mają dostęp do trybu ciemnego w tej aplikacji. Trzeba przyznać, że aplikacja wygląda naprawdę dobrze po zmianie barw. Widać, że nie jest to zwyczajne odwrócenie kolorów i prezentuje się znacznie lepiej niż tryb ciemny w Google Chrome. 

Zobacz też: Samsung chce zostać liderem mobilnego rynku przez kolejną dekadę

Opcja ta wynika ze zmiany po stronie serwera, więc może ona nie być dostępna nawet dla posiadaczy najnowszej wersji aplikacji. Niestety, kolory w niej to raczej bardzo ciemny szary, a nie czarny. Z tego też powodu, mimo że aplikacja będzie znacznie bardziej przyjemna w obsłudze nocą, to nie pozwoli ona na oszczędzenie baterii w urządzeniach z ekranem OLED. Miejmy nadzieję, że Google podobnie jak zrobił to Twitter, doda specjalny tryb ciemny dedykowany smartfonom wyposażonym w ekrany oparte na diodach organicznych.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x