Samsung chce zostać liderem mobilnego rynku przez kolejną dekadę

Łukasz Pająk Newsy 2019-04-10

Ostatnie tygodnie zwiastowały w ciekawe wydarzenia związane z pozycjami na mobilnym rynku. Przede wszystkim rozpoczęty kwartał to 7. rocznica detronizacji Nokii przez Samsunga. Do tego Huawei zapowiedział, że jeszcze w tym roku to oni będą liderami. Na deser pojawiła się informacja, że Motorola mogła kupić Chińczyków. Cóż, skaczemy po tych firmach, ale tym razem zróbmy nawrót do Koreańczyków. Prezes Samsunga, Dj Koh, ma swoją przyszłość.

Samsung liderem mobilnego rynku na długie lata

 

W rozmowie z francuską gazetą Le Figaro, Koh zapowiedział przyszłość z 5G, sztuczną inteligencją i innymi, nowoczesnymi technologiami. Wśród tych ostatnich wymienia się elastyczne smartfony, w których prezes Samsunga widzi ogromny potencjał. Niewątpliwie tak jest, choć warto pamiętać, że te wymagają jeszcze dopracowania. Mimo wszystko z całej wypowiedzi, wielbiącej Koreańczyków, warte zapamiętania jest stwierdzenie o tym, że lider mobilnego rynku nie zmieni się przez kolejne 10 lat.

Zobacz też: Co się zmieniło w drugiej wersji testowej Androida Q?

O ile Huawei naprawdę mocno przyspieszył na mobilnym rynku, to jednak Samsung tak łatwo nie odpuści. Chińczycy często wiele obiecywali, aby później te obietnice zmiatać pod dywan. Nie twierdzę, że w tym roku będzie tak samo, ale na fotel lidera wydaje mi się, że to za wcześnie. Z drugiej strony, czy Samsungowi uda się jeszcze przez dekadę utrzymać na tym miejscu? Obecny rynek jest taki, że to naprawdę ciężko ocenić.

 

Źródło: SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x