Samsung chce zostać liderem mobilnego rynku przez kolejną dekadę

Łukasz Pająk Newsy 2019-04-10

Ostatnie tygodnie zwiastowały w ciekawe wydarzenia związane z pozycjami na mobilnym rynku. Przede wszystkim rozpoczęty kwartał to 7. rocznica detronizacji Nokii przez Samsunga. Do tego Huawei zapowiedział, że jeszcze w tym roku to oni będą liderami. Na deser pojawiła się informacja, że Motorola mogła kupić Chińczyków. Cóż, skaczemy po tych firmach, ale tym razem zróbmy nawrót do Koreańczyków. Prezes Samsunga, Dj Koh, ma swoją przyszłość.

Samsung liderem mobilnego rynku na długie lata

W rozmowie z francuską gazetą Le Figaro, Koh zapowiedział przyszłość z 5G, sztuczną inteligencją i innymi, nowoczesnymi technologiami. Wśród tych ostatnich wymienia się elastyczne smartfony, w których prezes Samsunga widzi ogromny potencjał. Niewątpliwie tak jest, choć warto pamiętać, że te wymagają jeszcze dopracowania. Mimo wszystko z całej wypowiedzi, wielbiącej Koreańczyków, warte zapamiętania jest stwierdzenie o tym, że lider mobilnego rynku nie zmieni się przez kolejne 10 lat.

Zobacz też: Co się zmieniło w drugiej wersji testowej Androida Q?

O ile Huawei naprawdę mocno przyspieszył na mobilnym rynku, to jednak Samsung tak łatwo nie odpuści. Chińczycy często wiele obiecywali, aby później te obietnice zmiatać pod dywan. Nie twierdzę, że w tym roku będzie tak samo, ale na fotel lidera wydaje mi się, że to za wcześnie. Z drugiej strony, czy Samsungowi uda się jeszcze przez dekadę utrzymać na tym miejscu? Obecny rynek jest taki, że to naprawdę ciężko ocenić.

Źródło: SamMobile • Bart

  Szajsung dostał kopa w 4 litery od Huawei i w tej generacji może co najwyżej konkurować ceną.

 • Mickey66

  Życzę powodzenia, ale póki co przynajmniej w segmencie flagowców są zamieceni przez Huawei. Jak się naprawdę porządnie nie ogarną z Note 10, to może być biednie nie za 10 lat, ale już w przyszłym roku. Mimo, że naprawdę chcę, to póki co nie mam na co zmienić Mate 20 Pro. Liczyłem na S10, po premierze wiedziałem, że się przeliczyłem. Teraz liczę na Note 10, który zapewne stanie do walki z Mate 30 Pro. Z pewnością kupię jednego z nich.

 • camdell

  Napewno tak będzie i żadne Huweje i tym podobne nie mają szans ! A galaxy s2 do tej pory śmiga z nie wypalonym ekranem .

 • Po dzisiejszych premierach nowej serii A, likwidacji serii J, po pokazaniu S10e, mają szansę, nie przeczę

 • Dark

  Powodzenia, oni w ogóle się nie starają
  Od S7 głowny aparat prawie w ogóle sie nie zmienił, może dodali teleobiektyw oraz szerokokątny ale na tym koniec. Gdzie zdjęcia nocne podobne do night sight lub tego co robi huawei ze swoimi aparatami.
  Jako tak ogromna firma brak jej innowacji

  • TwójStaryPijany

   Na codzień też jesteś taki głupi czy tylko w komentarzach ?

   • Dark

    Nie ma to jak wysoki poziom rozmówcy

    • TwójStaryPijany

     Dopasowalem poziom do Twojego więc co się dziwisz

     Co miałem innego napisać jeśli według ciebie Huawei jest wzorem innowacyjności bo wprowadził kiedyś w aparacie tryb nocny ? Może ja napiszę że to Samsung jest mega innowacyjny bo wprowadził nowy czytnik lini papilarnych oraz ekran A Huawei ciągle po staremu optyczny i już kolejna seria ekranów z notchem ? Jak na tak ogromna firmę jak Huawei to brak im innowacji 😊

     • kondziozeus

      Można wypowiadać się na poziomie, niestety widać że tobie daleko do jakiegokolwiek poziomu (no chyba że dna). Dark ma racje. W samsungu od s7 aparat nie zmienił się znacząco (nie na tyle żeby płacić 3tys więcej). Test klawitera pokazuje przewagę video w sgs nad huawei ale to tylko kwestia czasu. Sam posiadam samsunga ale jest to już raczej ostatni, bo działają w myśl nie pokażemy wszystkiego co mamy teraz, bo co byśmy pokazali za rok? Dlatego stopniowo dawkują innowację, ale jeśli mam mieć czytnik w ekranie hur dur, a lepszy aparat nocny, to wybieram to drugie. A ty dalej liż jajka samsungowi 🙂

     • Dark

      Możesz mi to uświadomić bez obrażania? Niepotrzebnie się plujesz

 • Tomasz

  Mialem kiedys galaxy s2. .. to se ne vrati.x