Nowy lepszy Twitter

Jeden tryb ciemny to dla Twittera za mało

Newsy

Tryb ciemny to niezwykle istotna funkcja w aplikacji. Dzięki niemu możemy bez problemu używać smartfona w nocy, nawet gdy jego minimalna jasność ekranu wciąż jest zbyt wysoka. Oczywiście nie jest to jedyna zaleta takiego rozwiązania. W przypadku paneli OLED dochodzi jeszcze oszczędność energii.

Tryb ciemny Twittera dla OLED

twitter tryb ciemny oled

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Niestety, ta druga opcja nie zawsze jest standardem. Najlepszym przykładem jest właśnie Twitter, w którego przypadku mamy do czynienia nie z czernią a granatem. W przypadku smartfonów z ekranem LCD takie rozwiązanie wygląda po prostu bardzo dobrze. Zresztą kwestie estetyczne są zachowane także na OLED. Niestety, ale przy okazji nie ma tu już mowy z oszczędnością energii. Na szczęście Twitter nie chciał psuć tego, co już działa dobrze. Zamiast tego dodał kolejny tryb ciemny. Tym razem dedykowany wyświetlaczom OLED. Dzięki niemu możemy zamienić granatowe tła na czarne. Jak wiadomo, czerń na ekranach z diod organicznych nie jest wyświetlana w żaden sposób. Jest czarna, ponieważ ekran w danym miejscu jest wyłączony. Właśnie stąd biorą się oszczędności energii.

Zobacz też: Znamy już główne tematy konferencji Google I/O 2019

Ja na razie rozwiązanie to zobaczymy jedynie w aplikacji Twitter dedykowanej urządzeniom Apple. Niestety nie wiadomo kiedy swoją premierę będzie miała wersja na Androida. Miejmy jednak nadzieję, że to tylko kwestia czasu. W końcu znaczna część flagowych urządzeń działających pod kontrolą naszego ulubionego systemu operacyjnego jest wyposażona w ekrany OLED. Niestety, bardzo często takie poprawki trafiają najpierw na iOS.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x