Tryb ciemny jest bardzo istotną funkcją dla nocnych marków. Często nawet maksymalnie ściemniony ekran jest wciąż zbyt jasny, żeby wygodnie obsługiwać nasze urządzenie. Dodatkowo dla osób, które mają smartfona z wyświetlaczem OLED, dochodzi jeszcze kwestia oszczędzania energii. Czarny kolor oznacza zgaszone diody, dzięki temu nie pobierają one energii.

Tryb ciemny w Google Chrome

chrome tryb ciemny

Sporo przeglądarek na Androidzie ma już tryb ciemny. Google jako właściciel najpopularniejszej z nich nie powinien zbyt długo zwlekać z dodaniem takiej opcji. Co prawda Chrome ma raczej ugruntowaną pozycję, ale zbyt duże odstawanie w kwestii funkcjonalności od konkurencji może być tragiczne w skutkach. Zwłaszcza że niedługo Google będzie musiało proponować instalację przeglądarek konkurencji, żeby nie podpaść Unii Europejskiej. Na razie jest to funkcja dostępna jedynie w wersji beta przeglądarki na Androidzie, oznaczonej wersją 74.0.3729.25. Niedługo jednak powinna zawitać także w wersji pełnej.

Zobacz też: Brak miejsca w pamięci telefonu?

Żeby włączyć tryb ciemny, należy wpisać w oknie wyszukiwarki frazę chrome://flags, a następnie w polu wyszukiwania wpisać dark. Pojawią nam się wtedy dwie opcje: Android CHrome UI dark mode — całość aplikacji jest wyświetlana w trybie ciemnym. Android web contents dark mode — zawartość przeglądanych stron wyświetlana jest w trybie ciemnym. Niestety, nie udało mi się wymusić uruchomienia pierwszej z opcji. Na szczęście wyświetlanie treści w trybie ciemnym działa jak należy, ale biały pasek adresu wciąż razi oczy w trakcie przeglądania sieci. Trzeba też przyznać, że nad funkcją należy wciąż popracować, ponieważ nie zawsze wygląda to dobrze.

Źródło: droid-life

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.