chrome tryb ciemny

W Chrome już pojawia się tryb ciemny – zobacz, jak działa

Newsy

Tryb ciemny jest bardzo istotną funkcją dla nocnych marków. Często nawet maksymalnie ściemniony ekran jest wciąż zbyt jasny, żeby wygodnie obsługiwać nasze urządzenie. Dodatkowo dla osób, które mają smartfona z wyświetlaczem OLED, dochodzi jeszcze kwestia oszczędzania energii. Czarny kolor oznacza zgaszone diody, dzięki temu nie pobierają one energii.

Tryb ciemny w Google Chrome

chrome tryb ciemny

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Sporo przeglądarek na Androidzie ma już tryb ciemny. Google jako właściciel najpopularniejszej z nich nie powinien zbyt długo zwlekać z dodaniem takiej opcji. Co prawda Chrome ma raczej ugruntowaną pozycję, ale zbyt duże odstawanie w kwestii funkcjonalności od konkurencji może być tragiczne w skutkach. Zwłaszcza że niedługo Google będzie musiało proponować instalację przeglądarek konkurencji, żeby nie podpaść Unii Europejskiej. Na razie jest to funkcja dostępna jedynie w wersji beta przeglądarki na Androidzie, oznaczonej wersją 74.0.3729.25. Niedługo jednak powinna zawitać także w wersji pełnej.

Zobacz też: Brak miejsca w pamięci telefonu?

Żeby włączyć tryb ciemny, należy wpisać w oknie wyszukiwarki frazę chrome://flags, a następnie w polu wyszukiwania wpisać dark. Pojawią nam się wtedy dwie opcje: Android CHrome UI dark mode — całość aplikacji jest wyświetlana w trybie ciemnym. Android web contents dark mode — zawartość przeglądanych stron wyświetlana jest w trybie ciemnym. Niestety, nie udało mi się wymusić uruchomienia pierwszej z opcji. Na szczęście wyświetlanie treści w trybie ciemnym działa jak należy, ale biały pasek adresu wciąż razi oczy w trakcie przeglądania sieci. Trzeba też przyznać, że nad funkcją należy wciąż popracować, ponieważ nie zawsze wygląda to dobrze.

Źródło: droid-life


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x