Pocophone F1 z dużą aktualizacją, która daje mu nowe życie

Łukasz Pająk Newsy 2019-04-05

Miesiąc temu informowałem Was, że trzy smartfony Xiaomi (w tym Pocophone F1) nareszcie są w stanie nagrywać filmy w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Jednak była to wersja testowa MIUI, więc niewiele osób zdecydowało się na jej instalację. Chińczycy już uznali, że wszystko zostało sprawdzone i Pocophone F1 może się oficjalnie pochwalić nowymi możliwościami. Tak, nowa rozdzielczość filmów nie jest jedyną nowością.

Aktualizacja Pocophone F1, na którą czekało wiele osób

Jak sami możecie zobaczyć na powyższym tweet’cie, Pocophone F1 wraz z ważącą ponad 500 MB aktualizacją otrzymuje:

  • nagrywanie filmów w 4K i 60 FPS
  • tryb Game Turbo, czyli dedykowane ustawienia dla graczy
  • wsparcie dla Widevine L1
  • marcowe poprawki bezpieczeństwa

Oczywiście pomijam kwestie poprawek technicznych, łatania błędów i ogólnych usprawnień. Druga, kluczowa nowość to zdecydowanie Widevine L1, który pozwala między innymi na strumieniowanie filmów w wyższej rozdzielczości. Certyfikat ten jest wymagany między innymi przez Netflixa.

Zobacz też: Snake i Space Invaders — oto nowe gry w usługach Google.

Tradycyjnie przypominam, że nie wszyscy od razu otrzymają omawianą aktualizację. Jest ona wydawana falami, więc dajcie znać, czy Polacy już mogą sprawdzać dostępność nowej wersji systemu. Na koniec pytanie, które już padło miesiąc temu — czy tego typu nowości powinny być wychwalane, czy powinny być dostępne od początku?

 

Źródło: 9to5Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x