google kalendarz space invaders prima aprilis mapy google snake

Snake, a może Space Invaders? Google radzi sobie świetnie w Prima Aprilis

2 minuty czytania
Komentarze

Prima Aprilis to dzień żartów, ale na szczęście poszczególne firmy nie tylko przez mniej lub bardziej śmieszne dowcipy chcą się wyróżnić. Już się przyzwyczaiłem, aby co roku czekać na ruchy Google na ten dzień, ale właśnie nie pod względem żartów, choć tych też nie brakuje. Amerykanie zawsze zamieniają jedną ze swoich usług w grę. Tym razem padło na dwie, a my mamy możliwość zamienić kalendarz w Space Invaders, a Mapy Google w Snake’a.

Snake w Mapach i Space Invaders w kalendarzu to propozycje Google na Prima Aprilis

Snake w Mapach Google

google kalendarz space invaders prima aprilis mapy google snake

To już klasyka. Mapy Google raz do roku zamieniają się w grę. W zeszłym roku było to Gdzie jest Wally? Dwa lata temu Amerykanie postawili na Pac-mana, a teraz przyszedł czas na kultowego Snake’a, którego wykreowała Nokia. Tego w miarę klasycznego oczywiście, więc mamy do czynienia z odmianą 8-bitową. Jak aktywować grę? Wystarczy zajrzeć do rozwijanego menu, gdzie powinna u wszystkich pojawić się opcja Zagraj w Węża. Następnie do wyboru mamy 7 predefiniowanych lokacji: Kair, Sao Paulo, Londyn, Sydney, San Francisco, Tokio i cały świat. Naszym wężem jest pociąg, a zasad gry chyba nikomu nie muszę tłumaczyć.

Space Invaders w Kalendarzu Google

google kalendarz space invaders prima aprilis mapy google snake

Kolejna propozycja skierowana jest dla tych, co często korzystają z Kalendarza Google, ale w wersji przeglądarkowej. W tym wypadku również musimy zajrzeć do ustawień, gdzie pojawia się opcja Zagraj w coś. Tą grą jest po raz kolejny klasyczny tytuł, choć zdecydowanie starszy od Snake’a. Space Invaders polega na strzelaniu do opadających przeszkód. Ciekawostką jest fakt, że to jedna z pierwszych gier, która wprowadziła poziomy trudności. Co prawda przez przypadek, ale to już drugoplanowa kwestia. W wydaniu w Kalendarzu Google’a strzelamy do opadających wydarzeń. Zainteresowanych zapraszam na stronę calendar.google.com.

Zobacz też: This War of Mine: Stories w końcu w Sklepie Play!

Na podsumowanie wszystkich żartów Google, jak i wybranych innych firm z okazji Prima Aprilis jeszcze przyjdzie czas. Jednak już teraz możecie podsyłać propozycje, które zapadły Wam w pamięć.

Motyw