Z jednej strony wydanie flagowego modelu powinno oznaczać, że ten jest już kompletny. Z drugiej jednak ciągłe wsparcie, dodawanie nowych usprawnień też jest doceniane. Pozostaje pytanie, które funkcje powinny być dostępne od początku, a które stanowią miły dodatek po X miesiącach od premiery? Tego typu pytania coraz częściej mogą sobie zadawać użytkownicy na przykład Pocophone F1. Smartfon zadebiutował jako typowo tani flagowiec, ale dzisiaj ta taniość — przynajmniej w kwestii oprogramowania — zaczyna zanikać.

Xiaomi cały czas usprawnia Pocophone F1, Mi 8 i Mi 8 Pro

xiaomi mi 8 pro pocophone f1 4k 60 fps

W styczniu Kacper informował Was, że Pocophone F1 może nagrywać filmy w 4K. Dowiedzieliście się też, że producent zapewniał pojawienie się wsparcia dla 4K, ale też w 60 FPS. Teraz ta możliwość pojawiła się w najnowszej odsłonie wersji testowej MIUI 9.3.1, która została oficjalnie wydana 1 marca. Oczywiście nie tylko Pocophone F1 otrzymał tę zmianą, bo zawitała ona też dla Xiaomi Mi 8 i Xiaomi Mi 8 Pro. Zainteresowani mogą pobrać odpowiednie oprogramowanie z następujących linków:

Zobacz też: Quick Charge to teraz też szybkie i bezprzewodowe ładowanie.

W tym momencie mógłbym powrócić do wątpliwości z pierwszego akapitu. Czy możliwość nagrywania filmów w 4K i 60 klatkach na sekundę nie powinna być standardem od momentu premiery? Zapewne tak, ale równie dobrze można to skwitować tym, że lepiej późno, niż wcale. Osoby, które były zainteresowane jednym z omówionych modeli, na pewno nie potrzebowały takich filmów. Czy teraz się to zmieni? Dajcie znać w komentarzach.

 

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.