goo gle koniec google skracanie linkow

To koniec Goo.gl – skracanie linków od Google oficjalnie kończy żywot

Newsy

Koniec miesiąca to idealny moment na to, aby uśmiercić kolejny projekt. Niestety, ale nic nie trwa wiecznie, a Google jest doskonale znane z tego, że potrafi zamykać kolejne przydatne usługi, aby w ich miejsce wstawiać kolejny komunikator. Tak, to dosyć złośliwe, ale ta fraza już doskonale przyjęła się w Sieci. Szczególnie widoczna jest ona teraz, gdy Google w krótkim odstępie czasu uśmierca dwa istotne projekty — goo.gl i Inbox.

Koniec Goo.gl — Google zamyka kolejny swój projekt

goo gle koniec google skracanie linkow

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

O końcu Inboxa i braku przeniesienia istotnych funkcji do Gmaila już pisaliśmy. Teraz przyszedł czas na goo.gl, czyli usługi, która pozwalała nam skracać długie linki i śledzić ich los. Mogliśmy się spotkać z wieloma zastosowaniami tego rozwiązania, choć niestety często też pozwalały na odsyłanie do złośliwego oprogramowania. Google pozwoliło żyć goo.gl przez 10 lat. Początkowo serwis ten był częścią Google Toolbar i niektórzy uznawali go za żart, aby z czasem stać się naprawdę użytecznym narzędziem. Oczywiście koniec goo.gl nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem, bo Amerykanie już w maju ubiegłego roku odcięli się od nowych użytkowników, aby dzisiaj być już niedostępnym dla każdego.

Zobacz też: Cena Galaxy S10 5G jest… rozsądna!

Oczywiście Google zachęca do stosowania konkretnych alternatyw. Deweloperzy mogą skorzystać z Firebase Dynamic Links, a zwykli użytkownicy powinni skorzystać z usług Bit.ly lub Ow.ly, czyli konkurencji, od której to wszystko się zaczęło. Czy będziemy tęsknić? W tym wypadku nie sądzę. W jakim tęsknimy? Zajrzyjcie sami na Killed by Google.

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x