Niebieski elektryczny SUV przewożony na platformie lawety, w tle zieleń drzew.
LINKI AFILIACYJNE

Samochód elektryczny za 300 000 zł trafił na złom. Bo miał małe wgniecenie

2 minuty czytania
Komentarze

Zarysowane drzwi i wgięty zawias – czy to powód do złomowania pojazdu? Samochód elektryczny Fisker Ocean amerykańskiej właścicielki właśnie ze względu na te niewielkie szkody został zakwalifikowany przez ubezpieczyciela do likwidacji. Powód był naprawdę absurdalny i – uprzedzając spekulacje – wcale nie chodziło o akumulator w pojeździe EV.

Fisker Ocean: ciekawy model elektryka, ale… chyba lepiej go nie kupować

Niebieski elektryczny SUV marki Fisker zaparkowany na drodze z widokiem na zielone wzgórza.
Fot. Fisker / materiały prasowe

Jak podaje portal Car Scoops, właścicielka SUV-a Fisker Ocean, Joy Wanner, opisała, jak jej samochód elektryczny został uznany za „nadający się do zezłomowania” przez ubezpieczyciela po drobnym uszkodzeniu drzwi.

Fisker Ocean to elektryczny SUV, który jest jednym z głównych modeli firmy Fisker Inc., startupu motoryzacyjnego założonego przez Henrika Fiskera. Samochód ten wyróżnia się nowoczesnym designem oraz zaawansowanymi technologiami związanymi z elektromobilnością. Mimo że jest to ciekawa propozycja na rynku motoryzacyjnym (choć nie jest to najtańszy samochód elektryczny), kupno takiego pojazdu wiąże się z pewnym ryzykiem

Samochód elektryczny Fisker Ocean na beżowym tle, widok z tyłu.
Fot. Fisker / materiały prasowe

Małe wgniecenie w drzwiach i prawie nowe auto trafia na złom

Jak opisuje Wanner, pomimo pozornie niewielkich uszkodzeń, koszty naprawy okazały się zbyt wysokie w stosunku do wartości pojazdu, głównie z powodu… braku dostępnych części. Mimo że początkowo szacowano, iż naprawa kosztować będzie 910 dol. (ok. 3900 zł), szybko okazało się, że realna suma będzie znacznie wyższa.

Problemem z częściami zamiennymi wynika z kłopotów finansowych firmy Fisker, balansującej na krawędzi bankructwa. Wanner, mimo początkowego zadowolenia z wyboru marki, wyraziła swoje rozczarowanie i zaznaczyła, że uważa, że niepotrzebnie zainwestowała pieniądze w taki pojazd. Trudno się nie zgodzić – w końcu na złom trafił prawie nowy samochód elektryczny…

Jeśli interesujecie się motoryzacją, z pewnością chętnie rzucicie okiem na nasz tekst dotyczących ciekawych samochodów sportowych. W końcu dziś są to gatunki zagrożone wyginięciem.

Źródło: Car Scoops, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Joy Wanner / Carscoops

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw