Składane smartfony to wciąż śpiew przyszłości, mimo że już kilku reprezentantów tej kategorii poznaliśmy. Zdecydowanie najbardziej istotnym jest Galaxy Fold od Samsunga, który został zaprezentowany kilka dni temu. Niemalże 2000 dolarów i ograniczona dostępność pokazuje, że trzeba jeszcze dać dojrzeć tej technologii. Niemniej konkurencja jest potrzebna, a składany Huawei Mate X okazuje się idealnym przykładem. Tego smartfona poznamy już na targach MWC, które lada moment startują, a tymczasem do Sieci przedostał się plakat promocyjny.

Huawei Mate X to składana propozycja w nowym wydaniu

Huawei już niejednokrotnie zapowiadało, że będzie producentem, który zaprezentuje pierwszego, składanego smartfona z 5G. Oto i on, Mate X w pełnej okazałości. Chińczycy postanowili, że elastyczny wyświetlacz będzie składał się na zewnątrz, bez dodatkowego, małego panelu, jak w Galaxy Fold. Wiele osób już okrzyknęło to rozwiązanie najzwyczajniej w świecie lepszym, choć niektórzy zastanawiają się jeszcze nad wytrzymałością. Niemniej na takie testy przyjdzie jeszcze czas i zapewne dopiero po kilku miesiącach poznamy więcej szczegółów na ten temat.

Zobacz też: Samsung Internet dostaje istotną aktualizację!

Oficjalna premiera Huawei Mate X odbędzie się jutro, ale o ile znamy już design i sposób składania tego modelu, to wciąż zagadką pozostaje cena oraz dostępność. Z racji, że ma to być smartfon z 5G, to nie liczyłbym na możliwość kupna go w Polsce, ale czy okaże się tańszy od propozycji Samsunga? Być może ta konstrukcja zasługuje na to, aby być droższą?

 

Źródło: Twitter, GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.