Galaxy Fold został oficjalnie zaprezentowany przez Samsunga już jakiś czas temu. Smartfon ten wzbudził ogromne zainteresowanie, ale też nieco dostało mu się za bardzo wysoką cenę dobijającą do 10 tysięcy złotych. Mimo oficjalnej prezentacji, o Galaxy Fold wciąż nie wiemy zbyt wiele, bo Samsung na dobrą sprawę zbyt wiele nie powiedział. Na szczęście dziś dowiedzieliśmy się nieco więcej od osoby, która ten smartfon posiada.

Samsung Galaxy Fold – nowe informacje

galaxy fold

W przypadku Galaxy Fold wciąż wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Na szczęście na niektóre z nich odpowiedziała osoba, która z tego smartfona korzysta. Redaktor naczelny portalu XDA-Developers skontaktował się ze wspominanym posiadaczem Galaxy Fold i zorganizował małe Q&A (sesję pytań i odpowiedzi). Jedną z największych obaw związanych ze „składakiem Samsunga” było widoczne wygięcie wyświetlacza na środku, gdy jest on w pełni rozłożony. Jego posiadacz przyznaje, ze wygięcie rzeczywiście jest zauważalne, lecz „nie jest takie złe”. Co więcej, gdy jasność ekranu jest ustawiona na powyżej 70%, to wygięcie staje się trudne do zauważenia.

Jeśli zaś chodzi o zawiasy w Galaxy Fold, to są one na tyle wytrzymałe, że podczas normalnego użytkowania po prostu nie da się przypadkowo zgiąć telefonu w złą stronę i go złamać. Co ciekawe, urządzenia nie można używać jako „małego laptopa”, bo ekran zgaśnie jeśli ułożymy go w takiej pozycji. Jeśli zaś mowa o oprogramowaniu i specyfikacji, to Galaxy Fold działa pod kontrolą Androida 9 Pie z nakładką One UI w wersji 1.2. W jego wnętrzu znajduje się Snapdragon 855, a jego ogólna wydajność jest porównywalna do Galaxy S10+ z Exynosem. Bateria liczy tylko 4380 mAh, jednak podobno sprawuje się naprawdę świetnie. Dobra wiadomość dla entuzjastów mobilnego grania jest taka, że gry na Galaxy Fold działają bardzo dobrze – nawet na „małym ekranie”.

Zobacz także: Szybkie ładowanie Xiaomi będzie naprawdę szybkie. 15 minut do pełna!

Warto jeszcze wspomnieć, że najnowsze doniesienia mówią, że Galaxy Fold jest w stanie wytrzymać aż do 200000 zgięć. To imponująca liczba, która bez problemu powinna wystarczyć na długi, długi czas. Za kwotę oscylującą w granicach 10 tysięcy złotych dostaniemy więc urządzenie, które przynajmniej będzie naprawdę wytrzymałe. Krótki filmik przedstawiający zamykanie i otwieranie (w celach testów wytrzymałości) Galaxy Fold możecie obejrzeć poniżej:

Wracając jednak do sesji pytań i odpowiedzi: właściciel opisywanego urządzenia nie przekazał redaktorowi XDA-Developers żadnych zdjęć potwierdzających, że rzeczywiście jest posiadaczem tego smartfona, więc radzę czytać ten tekst z lekkim przymrużeniem oka. Niemniej jednak kłamstwo wydaje się tutaj bardzo mało prawdopodobne. Całą sesję pytań i odpowiedzi możecie przeczytać na profilu Mishaala Rahmana Twitterze. A Was jaka kwestia dotycząca Galaxy Fold ciekawi? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.