Essential Phone, czyli smartfon Andy’ego Rubina, tzw. „Ojca Androida” niestety nie odniósł spektakularnego sukcesu. Podzespoły i ogólne wykonanie urządzenia było w porządku, jednak to nie wystarczyło, by firma mogła na siebie zarobić. Mimo trudnych chwil Essential nie upadł i zapowiedział rozpoczęcie prac nad następcą oryginalnego Essential Phone. Jak się okazuje, może być on naprawdę przełomowy.

Essential Phone 2 z rozwiązaniem, które jest przyszłością

Według najnowszych doniesień, Essential Phone 2 może zadebiutować z aparatem zatopionym pod ekranem, dzięki czemu znienawidzony przeze mnie notch odszedłby w końcu na zasłużoną emeryturę, a ekran byłby całkowicie bezramkowy. Dowiadujemy się także, że pod wyświetlaczem również ma się znaleźć czytnik linii papilarnych. Ten z kolei nie robi już takiego wrażenia, bo powoli staje się standardem, jednak połączenie tych dwóch rozwiązań byłoby świetne. Wcześniej mówiono, że Essential Phone 2 zadebiutuje z wysuwanym aparatem, jednak chyba nie jest to już aktualne. Poniższy szkic przedstawia opisywane rozwiązania w Essential Phone 2:

essential phone 2

Zobacz także: To nie koniec Touch ID, bo Apple pracuje nad rewelacyjnym rozwiązaniem

Niestety nie są to całkowicie pewne informacje, więc należy czytać je z lekkim przymrużeniem oka. Niemniej jednak pochodzą one ze źródła, które wielokrotnie się już sprawdzało, więc jest ogromna szansa, że Essential Phone 2 rzeczywiście będzie rewolucyjnym smartfonem. Trzymam kciuki, żeby tak się stało, bo naprawdę kibicuje tej firmie. Powiew świeżości jest zawsze mile widziany.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.