Essential Phone 2 może być przełomowy. To rozwiązanie jest przyszłością

Kacper Kościański Newsy 2019-02-07

Essential Phone, czyli smartfon Andy’ego Rubina, tzw. „Ojca Androida” niestety nie odniósł spektakularnego sukcesu. Podzespoły i ogólne wykonanie urządzenia było w porządku, jednak to nie wystarczyło, by firma mogła na siebie zarobić. Mimo trudnych chwil Essential nie upadł i zapowiedział rozpoczęcie prac nad następcą oryginalnego Essential Phone. Jak się okazuje, może być on naprawdę przełomowy.

Essential Phone 2 z rozwiązaniem, które jest przyszłością

Według najnowszych doniesień, Essential Phone 2 może zadebiutować z aparatem zatopionym pod ekranem, dzięki czemu znienawidzony przeze mnie notch odszedłby w końcu na zasłużoną emeryturę, a ekran byłby całkowicie bezramkowy. Dowiadujemy się także, że pod wyświetlaczem również ma się znaleźć czytnik linii papilarnych. Ten z kolei nie robi już takiego wrażenia, bo powoli staje się standardem, jednak połączenie tych dwóch rozwiązań byłoby świetne. Wcześniej mówiono, że Essential Phone 2 zadebiutuje z wysuwanym aparatem, jednak chyba nie jest to już aktualne. Poniższy szkic przedstawia opisywane rozwiązania w Essential Phone 2:

essential phone 2

Zobacz także: To nie koniec Touch ID, bo Apple pracuje nad rewelacyjnym rozwiązaniem

Niestety nie są to całkowicie pewne informacje, więc należy czytać je z lekkim przymrużeniem oka. Niemniej jednak pochodzą one ze źródła, które wielokrotnie się już sprawdzało, więc jest ogromna szansa, że Essential Phone 2 rzeczywiście będzie rewolucyjnym smartfonem. Trzymam kciuki, żeby tak się stało, bo naprawdę kibicuje tej firmie. Powiew świeżości jest zawsze mile widziany.

Źródło: gsmarena • łukasz Jedryszczyk

  No ciekawe jak będzie padać światło słoneczne na ekran czy refleksy będą uniemożliwiać zrobienie zdjęcia

 • Tak szczerze to pierwsze takie rozwiązania widzę najpierw u Chińczyków (jak w sumie z większością nowości). Zdziwię się mocno jak ujrzę to w Essential Phone 2, ale w to nie wierzę 🙂

  • Maciej Kowalski

   Akurat notch to wymysł Essential Phone a nie Chińczyków 😉

   • Michał

    Chyba raczej nie.

    • Rataj23

     Essential Phone jako pierwszy zaprezentował wcięcie w ekranie, jednak to Apple spopularyzował „notcha” i nadał taki kształt jaki mamy obecnie w większości smartfonów

   • Czy ja wiem? 🙂 Fakt, że byli pierwsi, ale „boom” na notcha poszedł po iPhone’ie 😉x