bezprzewodowe ładowanie

Szybkie, bezprzewodowe ładowanie w Galaxy S10

Newsy

Bezprzewodowe ładowanie to już dość leciwa technologia. Z jednej strony umożliwia pozbycie się kabli, zwłaszcza jeśli posiadamy meble ze wbudowaną ładowarką. Dzięki bezprzewodowemu ładowaniu znacznie się wydłuża żywotność portu USB, ponieważ jest znacznie rzadziej wykorzystywany. Niestety ta technologia ma także poważną wadę, a jest nią czas ładowania.

Szybkie, bezprzewodowe ładowanie w Samsungu Galaxy S10

bezprzewodowe ładowanie

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Informacja ta dotyczy wszystkich trzech, zaplanowanych przez Samsunga wersji Galaxy S10. Oznacza to, że szybkie, bezprzewodowe ładowanie będzie dostępne w całej flagowej półce producenta. Dzięki niemu największa wada bezprzewodowego ładowania, którą jest czas, odejdzie w niepamięć. Smartfony Samsunga mają obsługiwać bezprzewodowe ładowarki o mocy do 9 W. Dla porównania standardowa ładowarka 5 V/2.1 A zapewnia do 10,5 W mocy, teoretycznie różnica jest więc niewielka. Nieco inaczej wyglądać ma sprawa z ładowarką przewodową, która ma zostać dołączona do zestawu. Ta będzie w stanie zapewnić moc ładowania na poziomie 15 W, co jest wynikiem lepszym o ponad 1/3 względem rozwiązania bezprzewodowego. Najprawdopodobniej ta dysproporcja będzie jednak chwilowa.

Zobacz też: Samsung Galaxy S10E ujawnia swój wygląd w różnych kolorach

bezprzewodowe ładowanie

Samsung ma już gotową ładowarkę bezprzewodową o mocy 15 W, która ma być w pełni kompatybilna z flagowymi smartfonami Samsunga spod szyldu Galaxy S10. Oznaczałoby to, że zarówno ładowanie bezprzewodowe, jak i przewodowe byłoby równie szybkie… teoretycznie. Nie zapominać, że podane parametry opisują maksymalną moc oferowaną przez ładowarkę. O ile sprawność ładowania przewodowego wynosi ponad 80%, tak ładowanie bezprzewodowe osiąga tylko około 60%. Oznacza to, że w przypadku ładowarki 9 W energia, którą otrzyma smartfon, będzie wynosiła około 6 W, natomiast w przypadku ładowarki 15 W realna moc ładowania wyniesie 9 W. 

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x