O serii Galaxy S10 wiemy już tak wiele, że ponownie powracają pytania, czy Samsungowi udało się coś ukryć przed publicznością? Z tego, co obecnie zgromadziliśmy, widać, że firma nadrobiła wiele zaległości, ale czy to wystarczy, aby wrócić na dobre tory? Niewątpliwie trójka reprezentantów flagowej serii Koreańczyków ma większe szanse na ciepłe przyjęcie niż zeszłoroczne ewolucje. Widać tez po nich, że Samsung wraca do dawnych trendów, które poniekąd zostały przerwane przez aferę z Galaxy Note7 – akumulatory zaczynają rosnąć, a grubość smartfonów maleć.

Grubość serii Galaxy S10 pokazuje, że Samsung wraca do dawnego trendu

samsung galaxy s10 plus desgin wyglad

Skupmy się na Galaxy S10 Plus, który niewątpliwie będzie najpopularniejszym smartfonem serii. Oczywiście Galaxy S10 Lite (lub Galaxy S10 E) też powinien cieszyć się dużą popularnością, ale od zawsze to te najmocniejsze propozycje stanowiły trzon sprzedaży dla całej rodziny. Rozmiary największego reprezentanta nie są nam obce, ale skupmy się na samej grubości. Ta ma wynosić 7,79 mm, co jest pierwszą od kilku lat redukcją w stosunku do rosnących poprzedników. Jest to też najcieńszy flagowiec Samsunga od 2016 roku, ale przejrzyjmy wszystkie po kolei:

  • Galaxy S5 (2014): 8,1 mm
  • Galaxy S6 (2015): 6,8 mm
  • Galaxy S6 Edge (2015): 7 mm
  • Galaxy S6 Edge+ (2015): 6,9 mm
  • Galaxy S7 (2016): 7,9 mm
  • Galaxy S7 Edge (2016): 7,7 mm
  • Galaxy S8 (2017): 8 mm
  • Galaxy S8 Plus (2017): 8,1 mm
  • Galaxy S9 (2018): 8,5 mm
  • Galaxy S9 Plus (2018): 8,5 mm

Oczywiście trzeba też pamiętać, że Galaxy S10 Plus zaoferuje największy wyświetlacz, więc siłą rzeczy nie dziwi fakt, że akumulator też większy się zmieści. To też przekłada się na fakt, że Galaxy S10 (7,85 mm) i Galaxy S10 Lite (7,94 mm) będą grubsze i z mniejszymi ogniwami.

Zobacz też: Zobacz prezentację Androida, gdy świat jeszcze nie znał iPhone’ów.

Niemniej moda na coraz cieńsze smartfony gdzieś zginęła. Czyżbyśmy już nie zwracali uwagę na ten aspekt urządzeń mobilnych? Niewątpliwie coraz więcej różnorakich podzespołów trafia do wnętrz obudów, które nie pozwalają producentom ograniczać ich grubości. Jednak czy to jedyne ograniczenie?

 

Źródło: Twitter, Ice Universe, OnLeaks

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.