ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Gmail z łatwym wyszukiwaniem wiadomości e-mail

Aplikacja Gmail nareszcie z Material Design. Minimalizm jest w cenie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Wraz z upływem czasu Google sukcesywnie przeprojektowuje swoje aplikacje by dopasować je do stylu Material Design. Jakiś czas temu przeglądarkowa wersja Gmaila została do niego dostosowana, lecz aplikacja pozostała bez zmian. Na szczęście jej design już wkrótce się zmieni.

Aplikacja Gmail z Material Design już wkrótce

gmail material design

Material Design to styl zaprojektowany przez Google, który charakteryzuje się niezwykłym minimalizmem i prostotą, dzięki czemu wszystkie treści są bardzo czytelne. Dziś nie jest to już tylko znak rozpoznawczy aplikacji i usług Google, bo także wielu innych twórców z niego korzysta. Gmail w wersji przeglądarkowej już od dawna może się pochwalić opisywanym stylem, jednak już wkrótce gigant z Mountain View przeniesie go także do aplikacji. Jak możecie zobaczyć na obrazku powyżej, aplikacja Gmaila zostanie pozbawiona większości kolorów. Jak dla mnie wygląda to świetnie, jednak rozumiem, że są osoby, którym nowy design może się nie podobać.

Zobacz także: YouTube utrudnia życie „Płaskoziemcom”

Google zaznacza, że redesign umożliwi m.in. łatwiejsze przełączanie się pomiędzy kontami email oraz zaoferuje bardzo podobne doświadczenia jak w przypadku wersji przeglądarkowej. Co więcej, niemal pewne jest, że Gmail otrzyma też tryb ciemny (zważając na nowości w Androidzie Q). Stosowna aktualizacja wprowadzająca Material Design do aplikacji Gmaila (w wersji na Androida oraz iOS) pojawi się w ciągu kilku tygodni, jednak niestety dokładna data nie jest jeszcze znana. Oczywiście Google nie zamierza skończyć na Gmailu – do końca roku inne aplikacje firmy także otrzymają nowy design.

Źródło: androidauthority

Sprawdź najnowsze wpisy