YouTube utrudni dostęp do teorii spiskowych. Ucierpią m.in. „Płaskoziemcy”

Newsy

YouTube to obecnie największy i najpopularniejszy portal z filmami wideo. Niestety, ale spora część z tych filmów nie powinna się tam w ogóle znaleźć, co teraz zauważył sam portal. Mówiąc krótko – YouTube bierze sprawy w swoje ręce i zamierza utrudnić dostęp do filmów na temat teorii spiskowych. Ucierpią na tym m.in. „Płaskoziemcy”, czyli wyznawcy teorii, że ziemia jest płaska.

YouTube walczy z teoriami spiskowymi. „Płaskoziemcy” nie będą zadowoleni

W serwisie YouTube można bez problemu znaleźć masę filmów na temat przeróżnych teorii spiskowych. „Wszyscy wiemy, że ziemia jest płaska, a koncerny farmaceutyczne chcą nas pozabijać” – to oczywiście bzdury, ale są osoby, które byłyby skłonne w to uwierzyć. Sprawa wygląda tak samo w przypadku homeopatii (medycyny niekonwencjonalnej) i przekręcania wydarzeń historycznych. Właśnie za tego typu filmy na sam początek zamierza się zabrać YouTube, ponieważ nie ukrywajmy, szkodzą one społeczeństwu.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Już niedługo materiały o wymienionej tematyce przestaną się pojawiać w zakładce „Wybrane dla Ciebie” oraz nie będą sugerowane. Co ciekawe, mimo, że taka „twórczość” nie łamie regulaminu serwisu, to i tak jej się dostanie. Opisane zmiany mając objąć nieco mniej niż 1% filmów na YouTube. Z początku może i wydaje się to mało, jednak gdy weźmie się pod uwagę, że na portalu obecnie znajdują się miliardy filmików, to wygląda to już nieco inaczej.

Zobacz także: Terminy aktualizacji smartfonów Nokii do Androida 9 Pie

Całe przedsięwzięcie będzie możliwe dzięki uczeniu maszynowemu i pomocy użytkowników zgłaszających takie treści. Żeby było jasne – owe filmy nie zostaną usunięte, a jedynie dostęp do nich stanie się nieco utrudniony. Świetny ruch!

Źródło: androidauthority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x