ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Gmail

Gmail doczeka się zmian – będzie ładniejszy i bardziej praktyczny

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Gmail doczeka się zmian. To świetna wiadomośc dla tych, którzy korzystają z google’owej poczty, są do niej przywiązani, ale niekoniecznie podoba im się strona estetyczna. Nowy wygląd będziemy mogli poznać już w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Google zmieni wygląd Gmaila

Gigant z Mountain View skupi się na kwestii wizualnej swojej poczty. Zmieni się wygląd wiadomości oraz interfejsu użytkownika. Całość ma zostać oparta na Material Design. Odświeżona skórka to jednak nie wszystko, co przygotowuje Google. Pojawią się także nowe funkcje, m.in. możliwość odłożenia naszej wiadomości na później, co sprawi, że dane maile pojawią się w skrzynce odbiorczej po kilku godzinach czy nawet dniach. Pozwoli to nam na lepsze rozplanowanie czasu pracy, a także zminimalizuje zagrożenie, że po prostu o danej wiadomości zapomnimy. Możecie odnieść wrażenie, że nie są to przełomowe nowości, bo mieliśmy już z nimi do czynienia w aplikacjach mobilnych, lecz do tej pory w wersji przeglądarkowej nie były dostępne.

gmail, google poczta

Pojawi się także pasek boczny ze skrótami do innych usług Google. Będziemy mogli szybko przejść do Kalendarza czy notatek. Zmiany w interfejsie dosięgną także aplikację Tasks.

Zobacz też: Samsung Galaxy Note9 – większy ekran, większa bateria

Gmail w wersji przeglądarkowej otrzyma także inteligentne odpowiedzi, znane już z aplikacji na smartfony. Specjalnie przygotowany algorytm analizuje nasze wiadomości, a następnie dobiera gotowe treści. Opcję tę można oczywiście wyłączyć.

Za kilka tygodni wszystkim tym będą mogli bawić się testerzy. Pełna wersja nie ma jeszcze określonej daty premiery. Być może doczekamy się prezentacji na majowym Google I/O.

źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy