ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Gmail z łatwym wyszukiwaniem wiadomości e-mail

Gmail na Androida wkrótce z nową funkcją. Jak cofnąć wysłanego maila?

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

W dzisiejszym świecie wiadomości e-mail wysyła się dość rzadko, głównie w sprawach formalnych. Niestety podczas redagowania maila czasem zdarza nam się popełnić jakiś błąd lub zapomnieć o istotnej kwestii. Od dość dawna na oficjalnej stronie Gmaila nie było to problemem – jeżeli coś poszło nie tak, to przez kilka sekund po wysłaniu maila można go było cofnąć i zmienić jego treść. Teraz funkcja ta powoli trafia do użytkowników mobilnej aplikacji na Androida.

Zobacz też: W Galaxy Note9 złodziej może ukraść Twoje… przyciski smartfona.

Mobilny Gmail z funkcją cofania maili. Jak to zrobić?

Najnowsza aktualizacja aplikacji Gmail pozwala na cofanie wysłanych wiadomości e-mail. Niestety to, czy otrzymamy taką opcję, zależy wyłącznie od szczęścia – jest ona aktywowana po stronie serwera i powoli trafia do kolejnych użytkowników. Warto jednak wiedzieć, że anulowanie przesyłania maila jest bardzo łatwe. W najnowszej aktualizacji, po wysłaniu wiadomości, na samym dole interfejsu wyświetlony zostanie taki komunikat:

Źródło zrzutu ekranu: AndroidPolice – nie umieszczam swojego, bo nie otrzymałem jeszcze aktualizacji

Wciśnięcie przycisku „Anuluj”, który oznaczony jest żółtym kolorem, spowoduje, że wiadomość nie zostanie wysłana do odbiorcy. Jak ta funkcja działa? Jest to bardzo proste – Gmail nie wysyła maila od razu po wciśnięciu przycisku „Wyślij”, lecz czeka kilka sekund. W tym czasie nadawca jest w stanie zmodyfikować wybrane treści, o ile jest to wymagane. Czy Wy otrzymaliście już tę funkcję? Dajcie znać.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy