Sony Xperia XZ4 bije na głowę Samsunga Galaxy S10 – przynajmniej w AnTuTu

Łukasz Pająk Newsy 2019-01-06

Zarówno Sony, jak i Samsung szykują się do prezentacji swoich flagowych serii. Obie firmy czeka naprawdę wiele zmian, co według mnie zapowiada się naprawdę ciekawie. Obie firmy chcą odmienić sytuację na rynku. Japończycy celują w doznania filmowe, a Koreańczycy zdecydowanie nadrabiają zaległości i być może wyjdą z własnymi innowacjami. Tym sposobem ten rok zapowiada się naprawdę interesująco, choć — bez zapeszania — analogiczna sytuacja miała miejsce dokładnie 12 miesięcy temu. W takim razie przyjrzyjmy się zestawieniu Xperii XZ4 z Galaxy S10.

Sony Xperia XZ4 ciekawszą propozycją niż Samsung Galaxy S10?

Powyżej możecie zobaczyć, że faktycznie Sony ma zamiar reklamować Xperię XZ4, jako najlepszy smartfon do oglądania filmów. W końcu kinowe odczucia odnoszą się do proporcji 21:9, które ma oferować japoński smartfon. Wciąż pozostaje obawa o dostosowanie się ekosystemu i pobocznych aplikacji, ale niewątpliwie Sony musiało o tym pomyśleć wcześniej. Miejmy nadzieję, że nie skończy się to na czarnych pasach. Pozostając jeszcze przy niecodziennych proporcjach, zobaczcie zestawienie panelu omawianego smartfona z najbliższą konkurencją:

Niemniej przejdźmy do zestawienia z Samsungiem Galaxy S10 z Exynosem 9820. Pamiętacie, jak ostatnio informowałem Was o wyniku Xperii XZ4 w AnTuTu? Niewątpliwie zwala on z nóg, a jeszcze bardziej udowadnia to właśnie porównanie do uzyskanego przez Koreańczyków wyniku, który wyniósł 325076 punktów (kontra 395721). Różnica jest ogromna, ale trzeba pamiętać, że to nie muszą być jeszcze finalne wyniki.

Zobacz też: Bomba milenijna, czyli słów kilka o cyfrowym odczuciu 2000 roku.

Pamiętajmy też, że Samsung będzie oferował serię Galaxy S10 zarówno ze Snapdragonem 855, jak i z Exynosem 9820. To standard dla firmy, uzależniony regionalnie, więc co roku pojawiają się pytania, która odmiana jest lepsza? Obecnie wiele wskazuje na to, że dostaniemy słabszą odsłonę, ale zapewne w codziennym użytkowaniu, mając oba modele obok siebie, nie odczulibyśmy żadnych różnic. Dlatego wracamy do stwierdzenia, które jeszcze w tym tekście nie padło, że mamy do czynienia tylko z cyferkami.

Źródło: Twitter, Reddit • Cyprian Będzikowski

  a ja tam preferuję Xiaomi i do tego pakiecik od Virgin Mobile #mini9 za 9 zl

 • 0001

  No i co z tego? To tak jakby jedno porsche pojechało max. 400km/h, a drugie 370km/h. Jaka różnica?
  Dla mnie i pewnie większości ŻADNA, gdyż w obu przypadkach jest mega szybko!!!

  • Piotr Zet

   Samsung przy takim wyniku i tak będzie gubił klatki pewnie. Więc masz rację żadna różnica 😀

 • Szamajama_Okutasi

  Jeśli celują w doznania filmowe, to ekran powinien mieś proporcje 16:9, bo oglądanie filmów gdzie na górze i na dole ekranu jest odcięta spora część obrazu zbyt zachęcające nie jest.

  • Zdzisław Dyrman

   Ale proporcje kinowe to 21:9.

   • Szamajama_Okutasi

    Kinowe może i tak, filmy w wersjach do użytku domowego dalej są w większości w 16:9, tak samo jak i wszelkie seriale.

    • Zdzisław Dyrman

     Nie. Filmy kinowe są w formacie 21:9 i jak oglądasz je na ekranie 16:9 to masz czarne pasy na górze i dole. Wiele seriali Netflixa jest robionych w proporcjach 18:9. Format 16:9 to proporcje telewizyjne.

     • Szamajama_Okutasi

      Takich filmów jest mało. Wiele lat jeszcze minie zanim większość będzie w tym formacie. Póki co zdecydowana większość filmów i niemal wszystkie seriale są w 16:9 i ekran o takich proporcjach jest najlepszy do oglądania.

     • Zdzisław Dyrman

      Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz. Filmy typowo kinowe (nie produkcje TV) mają format 21:9 – specjalnie sprawdziłem teraz na Netflixie kilka hitów kinowych z ostatnich lat (Zaginiona Dziewczyna, Prawnik z Lincolna, Kryptonim U. N. C. L. E) i wszystkie są w formacie kinowym.

     • Szamajama_Okutasi

      Kilka filmów i z ostatnich lat. Słowa klucz. A większość filmów, tak jak pisałem wcześniej jest w 16:9.

  • Adramel

   16:9 mają seriale. Filmy kinowe już od dawna mają 2.39:1 (zwanym potocznie 2.35:1)

 • Zdzisław Dyrman
  • Darkness

   Wielkość iPhone XS MAX, ale i tak będzie płacz, że jest „długi”…

   https://uploads.disquscdn.com/images/ded62877603f008d4f1e9abe319c41bb3f6135df6a646fb41def0443d87d6050.jpg

   • Zdzisław Dyrman

    W porównaniu do szerokości jest długi.

    • Piotr Zet

     Czyli w ręce będzie leżał dobrze.

   • Piotr Zet

    Przecież to norma, bo Sony jakoś o bezsensownym wcięciu w S10 cisza.

  • Damian Kuśmierz

   Ależ to musi być niewygodne

   • Piotr Zet

    Ależ trzeba mieć dar żeby przewidywać jak trzyma się telefon bez trzymania go w dłoniach 😀

 • Darkness

  Ja już zacieram rączki na XZ4, miałem wszystkie Samsungi Od S6 do S9, przez wycięcie w ekranie zrywam z Samsungiem i lecę do Sony. Jeśli się sprawdzi to co zapowiadają to będzie to jeden z najlepszych flagowców na rynku.x