Zarówno Sony, jak i Samsung szykują się do prezentacji swoich flagowych serii. Obie firmy czeka naprawdę wiele zmian, co według mnie zapowiada się naprawdę ciekawie. Obie firmy chcą odmienić sytuację na rynku. Japończycy celują w doznania filmowe, a Koreańczycy zdecydowanie nadrabiają zaległości i być może wyjdą z własnymi innowacjami. Tym sposobem ten rok zapowiada się naprawdę interesująco, choć — bez zapeszania — analogiczna sytuacja miała miejsce dokładnie 12 miesięcy temu. W takim razie przyjrzyjmy się zestawieniu Xperii XZ4 z Galaxy S10.

Sony Xperia XZ4 ciekawszą propozycją niż Samsung Galaxy S10?

Powyżej możecie zobaczyć, że faktycznie Sony ma zamiar reklamować Xperię XZ4, jako najlepszy smartfon do oglądania filmów. W końcu kinowe odczucia odnoszą się do proporcji 21:9, które ma oferować japoński smartfon. Wciąż pozostaje obawa o dostosowanie się ekosystemu i pobocznych aplikacji, ale niewątpliwie Sony musiało o tym pomyśleć wcześniej. Miejmy nadzieję, że nie skończy się to na czarnych pasach. Pozostając jeszcze przy niecodziennych proporcjach, zobaczcie zestawienie panelu omawianego smartfona z najbliższą konkurencją:

Niemniej przejdźmy do zestawienia z Samsungiem Galaxy S10 z Exynosem 9820. Pamiętacie, jak ostatnio informowałem Was o wyniku Xperii XZ4 w AnTuTu? Niewątpliwie zwala on z nóg, a jeszcze bardziej udowadnia to właśnie porównanie do uzyskanego przez Koreańczyków wyniku, który wyniósł 325076 punktów (kontra 395721). Różnica jest ogromna, ale trzeba pamiętać, że to nie muszą być jeszcze finalne wyniki.

Zobacz też: Bomba milenijna, czyli słów kilka o cyfrowym odczuciu 2000 roku.

Pamiętajmy też, że Samsung będzie oferował serię Galaxy S10 zarówno ze Snapdragonem 855, jak i z Exynosem 9820. To standard dla firmy, uzależniony regionalnie, więc co roku pojawiają się pytania, która odmiana jest lepsza? Obecnie wiele wskazuje na to, że dostaniemy słabszą odsłonę, ale zapewne w codziennym użytkowaniu, mając oba modele obok siebie, nie odczulibyśmy żadnych różnic. Dlatego wracamy do stwierdzenia, które jeszcze w tym tekście nie padło, że mamy do czynienia tylko z cyferkami.

 

Źródło: Twitter, Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.