Wiadomości na Androida wyszukiwanie

Google przestaje kojarzyć kolejną usługę z Androidem

Newsy

Nic nie trwa wiecznie. Obecna potęga mobilnego rynku w postaci Androida też nie będzie trwać wiecznie. Duopol z podziałem z iOS też kiedyś z pewnością się zmieni. Choć wydaje się to niewyobrażalne, to nawet Google jest tego świadome — w końcu firma pracuje nad następcą, systemem Fuchsia. Amerykanie jeszcze dobitniej to pokazują na różnych konferencjach, na których wątek Androida praktycznie w ogóle nie jest poruszany. Sama nazwa systemu nie pojawiła się ani razu na prezentacji najnowszych Pixeli. Tymczasem firma postanowiła przenieść Wiadomości pod swe barki.

Wiadomości nie są już częścią Androida — teraz to usługa Google

Wiadomości w przeglądarce sms google

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Jak zauważono w ostatniej zmianie kodu, Google szykuje się do przeniesienia internetowej wersji Wiadomości pod swoje barki. Dotychczas i na razie możecie wysyłać i przeglądać swoje wiadomości ze smartfona poprzez stronę messages.android.com. Jednak niedługo ma się ona zmienić w messages.google.com. Ruch jest jak najbardziej sensowny, bo sama funkcjonalność nie jest częścią AOSP i wymaga kompatybilności z usługami Google. Jeszcze nie wiemy, kiedy Amerykanie zdecydują się na zmianę nazwy strony.

Zobacz też: Czy operatorzy będą nas oszukiwać z 5G?

Niewątpliwie też przez pewien czas obie strony będą funkcjonować, aby nie wprowadzić zbyt dużego zamieszania. Jest to też kosmetyczna zmiana, ale kolejna, która pokazuje, że Google pragnie odizolować się od Androida, jak tylko jest to możliwe.

 

Źródło: 9to5google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x