Nic nie trwa wiecznie. Obecna potęga mobilnego rynku w postaci Androida też nie będzie trwać wiecznie. Duopol z podziałem z iOS też kiedyś z pewnością się zmieni. Choć wydaje się to niewyobrażalne, to nawet Google jest tego świadome — w końcu firma pracuje nad następcą, systemem Fuchsia. Amerykanie jeszcze dobitniej to pokazują na różnych konferencjach, na których wątek Androida praktycznie w ogóle nie jest poruszany. Sama nazwa systemu nie pojawiła się ani razu na prezentacji najnowszych Pixeli. Tymczasem firma postanowiła przenieść Wiadomości pod swe barki.

Wiadomości nie są już częścią Androida — teraz to usługa Google

Wiadomości w przeglądarce sms google

Jak zauważono w ostatniej zmianie kodu, Google szykuje się do przeniesienia internetowej wersji Wiadomości pod swoje barki. Dotychczas i na razie możecie wysyłać i przeglądać swoje wiadomości ze smartfona poprzez stronę messages.android.com. Jednak niedługo ma się ona zmienić w messages.google.com. Ruch jest jak najbardziej sensowny, bo sama funkcjonalność nie jest częścią AOSP i wymaga kompatybilności z usługami Google. Jeszcze nie wiemy, kiedy Amerykanie zdecydują się na zmianę nazwy strony.

Zobacz też: Czy operatorzy będą nas oszukiwać z 5G?

Niewątpliwie też przez pewien czas obie strony będą funkcjonować, aby nie wprowadzić zbyt dużego zamieszania. Jest to też kosmetyczna zmiana, ale kolejna, która pokazuje, że Google pragnie odizolować się od Androida, jak tylko jest to możliwe.

 

Źródło: 9to5google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.