Zrzut ekranu interfejsu aplikacji Instagram z nakładką Samsung One UI 6.1 z różnymi postami użytkownika podróżującego, przedstawiającymi zdjęcia z podróży, m.in. krajobrazy miejskie, zdrową żywność i lokalne zabytki, z emotikonami i hashtagami w opisach.
LINKI AFILIACYJNE

One UI 6.1 dla kolejnych smartfonów Samsung Galaxy. Sprawdź, czy twój jest na liście

2 minuty czytania
Komentarze

Samsung wyposaża swoje smartfony w rozbudowaną, bogatą w funkcje nakładkę One UI. Wraz z serią Galaxy S24 zadebiutowała ona w wersji 6.1. Od stycznia 2024 roku powoli zaczęła się pojawiać też na starszych urządzeniach koreańskiego producenta. Wiemy, które smartfony i tablety mogą dostać ją jeszcze w tym miesiącu.

nakładka one ui 6.1
Fot. Samsung, materiały prasowe

Co nowego wnosi One UI 6.1?

Największą gwiazdą w nowej flagowej linii Galaxy S24 jest sztuczna inteligencja. A konkretnie Galaxy AI, którego funkcje zaszyto w systemie One UI 6.1. Teraz producent dba o to, żeby tą wersją interfejsu mogły pochwalić się nie tylko Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra oraz smartfony, które dostały update w pierwszej transzy aktualizacji. Nowe funkcje obejmują: wyszukiwanie za pomocą Circle-to-search, tłumaczenie na żywo w rozmowach telefonicznych, zaawansowane sprawdzanie pisowni i gramatyki, automatyczne podsumowania w aplikacjach Internet, Samsung Notes i Dyktafonie, funkcje AI w galerii zdjęć, odnoszące się do ich edycji czy generatywne tapety.

Jednak niektóre funkcje One UI 6.1, w tym te wykorzystujące sztuczną inteligencję, nie zostaną udostępnione dla urządzeń, które zostały wprowadzone na rynek przed 2023 rokiem. Wynika to z ograniczeń sprzętowych – chodzi m.in. o moc obliczeniową wymaganą do działania sztucznej inteligencji.

One UI 6.1 grafika Samsunga
Fot. Samsung / materiały prasowe

Jak przebiega aktualizacja do One UI 6.1?

Samsung aktualizuje swoje smartfony partiami. Zaczyna oczywiście od flagowców oraz smartfonów i tabletów, które pojawiły się w bieżącym oraz ubiegłym roku – to była pierwsza fala. Teraz jeszcze dalej cofa się w przeszłość, do kolejnych lat – w ten sposób zapowiada się druga patia aktualizacji. Na początku maja 2024 roku powinna pojawić się aktualizacja z One UI 6.1 dla następujących modeli:

  • Galaxy S22
  • Galaxy S22+
  • Galaxy S22 Ultra
  • Galaxy Z Fold 4
  • Galaxy Z Flip 4
  • Galaxy Tab S8
  • Galaxy Tab S8+
  • Galaxy Tab S8 Ultra

Samsung nie podał dokładnej daty – prawdopodobnie wyda oficjalny komunikat, gdy aktualizacja będzie gotowa do wdrożenia na wyżej wymienionych urządzeniach. Wtedy będzie można pobrać One UI 6.1 za pomocą telefonu lub tabletu po wejściu w Ustawienia / Aktualizacja oprogramowania / Menu pobierania i instalacji.

Z kolei pod koniec maja Samsung może wziąć na warsztat flagowe urządzenia z 2021 roku, takie jak seria Galaxy S21 (w tym S21 FE), Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3. Dostaną one nową nakładkę One UI 6.1, ale funkcji AI będzie tam raczej niewiele. Jeśli jesteście zainteresowani smartfonami firmy Samsung, warto sprawdzić, które modele są przez nas najbardziej polecane.

Źródło: Sammobile. Zdjęcie otwierające: Samsung / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw