Ręka osoby z założonym na nadgarstku inteligentnym zegarkiem o różowym pasku, wyświetlającym czas i dane zdrowotne.
LINKI AFILIACYJNE

Koniec Fitbit Pay. Płatność ma już swojego następcę

2 minuty czytania
Komentarze

Ciężko ukryć, że koniec Fitbit Pay wisiał w powietrzu od dłuższego czasu. Ostatecznie Google oficjalnie poinformowało o konkretnych zmianach w płatnościach smartwatchami sygnowanymi logo marki zarządzanej właśnie przez giganta z Mountain View.

Koniec Fitbit Pay – co dalej z płatnościami smartwatchem?

Koniec Fitbit Pay – co dalej z płatnościami smartwatchem?Opakowanie smartwatcha Fitbit w kolorze różowym z wyświetlaczem pokazującym godzinę 12:58, tętno, czas spędzony aktywnie i liczbę spalonych kalorii, oraz oznaczeniem "by Google".
Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

W naszych zestawieniach najlepszych smartwatchy na rynku regularnie przewija się marka Fitbit zarządzana przez Google. Stosunkowo świeży gracz na rynku inteligentnych zegarków ma do zaoferowania sporo świetnych produktów oraz technologii, w tym autoryzowane płatności Fitbit Pay. Okazuje się jednak, że Amerykanie zdecydowali się zrezygnować z tej usługi i zastąpić ją klasycznym Google Wallet.

W praktyce oznacza to, że wszystkie karty płatnicze dodane do Fitbit Pay będą funkcjonować do 29 lipca tego roku. Po tej dacie urządzenia Fitbit zostaną zaktualizowane, a w ich menu pojawi się już usługa Google Wallet. W związku z tym, jeśli korzystacie z zegarków omawianej właśnie marki i zdarza się wam nimi płacić, warto wiedzieć o nadchodzącej zmianie.

Z czego wynika koniec Fitbit Pay?

Trzy inteligentne zegarki z kolorowymi paskami i różnymi wyświetlanymi funkcjami, w tym czasem, tętnem i monitorowaniem snu.
Fot. Fitbit / materiały prasowe

Koniec Fitbit Pay jest bardzo przemyślanym ruchem ze strony Google. Zaznaczmy bowiem, że usługą Google Wallet operuje znacznie większa liczba banków. W praktyce oznacza to, że po lipcowej aktualizacji zegarkami marki Fitbit zapłacimy praktycznie wszędzie, co nie było takie oczywiste przy korzystaniu z płatności Fitbit Pay.

Co ciekawe w przypadku niektórych regionów świata Google nie decyduje się na wymianę Fitbit Pay na Google Wallet. Po 29 lipca tego roku pierwsza z usług wciąż będzie aktywna w Japonii, Arabii Saudyjskiej oraz na Tajwanie.

Źródło: Google. Zdjęcie otwierające: Fitbit / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw