ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Fuchsia OS już wie, co to Java, podczas gdy Android o tym zapomina

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Od kilku miesięcy prowadzimy dla Was sekcję programowania na Androida. Przybliżamy Wam tajniki tej pracy, wszelkie rodzaje umów, jak i sam kod. Na forum rozwiewamy Wasze wątpliwości z tworzeniem nowych programów. Tymczasem niektórzy już spisują Androida na straty. Wiemy, że Google już tworzy nowe oprogramowanie — Fuchsia OS. Nieoficjalnie mówi się, że w ciągu 5 lat Android zostanie zastąpiony. Tymczasem okazuje się, że do gry wchodzi Java — język programowania, który poniekąd odchodzi w niepamięć.

Java nie może być obca dla następcy Androida, systemu Fuchsia OS

google fuchsia os

Najnowszy „commit” bibliotek Androida jasno wskazuje, że Google pracuje nad kompatybilnością gier i programów z Robocika na rzecz Fuchsii. To naturalne, bez tego ruchu przejście na nowe oprogramowanie jest po prostu niemożliwe i spisane na niepowodzenie — patrz: Windows Phone. Tym ruchem Google pokazało, że Fuchsia OS poznała obsługę języka Java. Oczywiście mówimy o odpowiedniej interpretacji poszczególnych komend. Jest to o tyle nietypowe, że Amerykanie na ostatnich konferencjach zachęcają deweloperów do zrezygnowania z… kawy. W zamian na pierwszym planie ma być Kotlin.

Zobacz też: OnePlus pobił rekord Guinnessa — nigdy nie zgadniecie jaki.

Mimo wszystko powyższy ruch jasno wskazuje, że Google nie ma zamiaru rezygnować z Fuchsia OS. Kompatybilność aplikacji z Androida to już jasny krok, który udowadnia, że projekt jest na takim etapie, iż nie ma szans na jego porzucenie. Z drugiej strony to Google i wszystko może się jeszcze wydarzyć.

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy