sony xperia xz2

Sony Xperia XZ2 ma problemy z głośnikiem – serwis sobie nie radzi?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Mogłoby się wydawać, że Sony ma już wystarczająco dużo problemów ze swoim oddziałem mobilnym. Jednak okazuje się, że coraz więcej osób zgłasza problemy z najnowszym, topowym modelem firmy, jakim jest Xperia XZ2. Otóż okazuje się, że głośniki w tym modelu zdają się być kiepskiej jakości, czego efektem jest coraz gorszy dźwięk. Co ciekawe, nie we wszystkich przypadkach na świecie pomaga serwis gwarancyjny, bo problem zdaje się z czasem powracać.

Podczas naszych testów Xperii XZ2 nie zauważyliśmy podobnych przypadków, aczkolwiek w 2 tygodnie nie zawsze wszystko wychodzi na wierzch.

Sony Xperia XZ2 – problemy z głośnikiem, który trzeszczy i wydaje nieprzyjemne odgłosy

sony xperia xz2

Na forach Sony (Talk), jak i na XDA-Developers pojawia się coraz więcej przypadków osób, które zgłaszają różnorakie kłopoty z dźwiękiem z głośnika multimedialnego Xperii XZ2. Powyżej 50% nominalnego natężenia dźwięku zaczynają wydobywać się różnorakie, niepożądane trzaski. Problem nie dotyczy słuchawek, więc łatwo namierzyć winnego. Niestety, o ile to jest proste, to wiele wskazuje na to, że serwisy nie do końca są przygotowane na ten rodzaj usterki. Urządzeniom, które wracają z napraw gwarancyjnych, ponownie przytrafiają się te same problemy. Niekoniecznie od razu, aczkolwiek takie przypadki też są opisywane.

Zobacz też: Co wiemy o budżetowym iPhonie?

Czy zostanie ogłoszona akcja naprawcza? Zapewne nie, aczkolwiek cieszy fakt, że serwisy nie odrzucają tych usterek – miejmy jedynie nadzieję, że firma rozwiąże omawiany problem. Być może jest on związany z systemem wibracji, który ma potęgować doznania związane z dźwiękiem?

PS. Przypominam, że to nie pierwszy problem, który nęka Xperię XZ2.

źródło: talk.sonymobile.com, xda-developers, Reddit

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy