sony xperia xz2

Sony Xperia XZ2 ma problemy z głośnikiem – serwis sobie nie radzi?

2 minuty czytania
Komentarze

Mogłoby się wydawać, że Sony ma już wystarczająco dużo problemów ze swoim oddziałem mobilnym. Jednak okazuje się, że coraz więcej osób zgłasza problemy z najnowszym, topowym modelem firmy, jakim jest Xperia XZ2. Otóż okazuje się, że głośniki w tym modelu zdają się być kiepskiej jakości, czego efektem jest coraz gorszy dźwięk. Co ciekawe, nie we wszystkich przypadkach na świecie pomaga serwis gwarancyjny, bo problem zdaje się z czasem powracać.

Podczas naszych testów Xperii XZ2 nie zauważyliśmy podobnych przypadków, aczkolwiek w 2 tygodnie nie zawsze wszystko wychodzi na wierzch.

Sony Xperia XZ2 – problemy z głośnikiem, który trzeszczy i wydaje nieprzyjemne odgłosy

sony xperia xz2

Na forach Sony (Talk), jak i na XDA-Developers pojawia się coraz więcej przypadków osób, które zgłaszają różnorakie kłopoty z dźwiękiem z głośnika multimedialnego Xperii XZ2. Powyżej 50% nominalnego natężenia dźwięku zaczynają wydobywać się różnorakie, niepożądane trzaski. Problem nie dotyczy słuchawek, więc łatwo namierzyć winnego. Niestety, o ile to jest proste, to wiele wskazuje na to, że serwisy nie do końca są przygotowane na ten rodzaj usterki. Urządzeniom, które wracają z napraw gwarancyjnych, ponownie przytrafiają się te same problemy. Niekoniecznie od razu, aczkolwiek takie przypadki też są opisywane.

Zobacz też: Co wiemy o budżetowym iPhonie?

Czy zostanie ogłoszona akcja naprawcza? Zapewne nie, aczkolwiek cieszy fakt, że serwisy nie odrzucają tych usterek – miejmy jedynie nadzieję, że firma rozwiąże omawiany problem. Być może jest on związany z systemem wibracji, który ma potęgować doznania związane z dźwiękiem?

PS. Przypominam, że to nie pierwszy problem, który nęka Xperię XZ2.

źródło: talk.sonymobile.com, xda-developers, Reddit

Motyw