Huawei P9

Aż 5 smartfonów Huawei i Honora otrzymują Androida Oreo! Czy Twój też?

Newsy

Android P jest tuż za rogiem, a my walczymy z producentami o to, aby kolejne urządzenia mogły korzystać z zeszłorocznego systemu, jakim jest Oreo. Już nawet nie chodzi o Androida 8.1 – wielu z nas będzie zadowolonych, gdy pojawi się 8.0, bo i tak większość firm rezygnuje z wydawania pomniejszych zmian. Wpływ na całą sytuacją ma mieć projekt Treble, ale efekty jego działania i zaangażowania poszczególnych producentów poznamy dopiero za co najmniej rok, gdy będziemy omawiać Androida Q lub R. Tymczasem chiński gigant w postaci Huawei i ich podmarka Honor postanowili w sumie zaktualizować aż 5 modeli na raz.

Wiele flagowych modeli z zeszłego roku obu reprezentantów już korzysta z Androida Oreo, więc czas przejść do starszych modeli. Niedawno Kamil informował Was, że polski hit, czyli Mate 10 Lite otrzymał nowe oprogramowanie. Z kolei Kacper opisał aktualizację dla Honora 8. Tymczasem wszystko się wyklarowało i w przypadku tego drugiego mówimy o wydaniu beta, które również zostało udostępnione dla Mate 8, P9 (Plus), Honora Note 8 i Honora 6X. Oczywiście wszystkie wydania bazują na EMUI 8.0.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: BlackBerry szykuje KEY2 – czym nas będzie próbować zaskoczyć?

Są to niewątpliwie jedne z najpopularniejszych urządzeń chińskiej firmy, ale z racji, że mamy do czynienia z wersjami testowymi, to niekoniecznie możemy już zacząć odliczanie do odpowiednich wydań w Polsce. Miejmy nadzieję, że proces otwartych testów nie będzie trwał długo lub Polska zostanie w nim uwzględniona. Mimo wszystko, najlepszym wyjściem jest szybkie wydanie w pełni sprawnego oprogramowania dla wszystkich.

 

źródło: XDA-Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x