Huawei Mate 10 Lite otrzymuje wyczekiwaną aktualizację

Kamil Lewicki Newsy 2018-05-03

Huawei Mate 10 Lite jest jednym z najpopularniejszych smartfonów w Polsce. Ba, statystyki pokazują, że Polacy po raz kolejny pokochali producenta z Chin. Jeśli więc i Wy jesteście w posiadaniu tego modelu, mam dla Was dobre wieści – ciasteczkowa aktualizacja właśnie nadeszła.

Huawei Mate 10 Lite otrzymuje Androida Oreo

O wypuszczeniu aktualizacji do najnowszej wersji systemu z robocikiem poinformował na Twitterze pakistański oddział Huawei. Update będzie wypuszczany oczywiście falami, więc ci, którzy jeszcze nie otrzymali powiadomienia o OTA, z pewnością dostaną je wkrótce.

W Polsce aktualizacja może być jeszcze niewykrywana przez urządzenia. Dla zmotywowanych i odważnych jest jednak inna droga – skorzystanie z aplikacji Firmware Finder dostępnej w Sklepie Play. Cała paczka waży około 3 GB i oznaczona jest symbolem RNE-L01C432B137.

Zobacz też: Graliście już w mobilnego Harry’ego Pottera?

Oprócz najnowszego Androida, aktualizacja podnosi także wersję nakładki producenta do EMUI 8.0. Użytkownicy dostają także poprawki zabezpieczeń oraz kilka dodatkowych funkcji jak na przykład kosz w galerii. Android Oreo dla Huawei Mate 10 Lite usprawni także inteligentne podpowiadanie.

źródło: Twitter • Krzysztof Rychlak

  Ja mam androida 7.0 (Mate 10 lite)

 • kometa charles

  Dlaczego do tej pory jeszcze nie ma aktualizacji do Huawei mate 10 lite ? Pytam się posrance ? W krótce to kiedy ??

 • kasper53

  Panie redaktorze, proponuję poprawić artykuł, owszem istnieje Mate 10 Lite oznaczeniu RNE-L01 ale jest to wersja telefonu Single SIM, w Europie dostaniemy model RNE-L21 czyli DualSIM który to nas najbardziej interesuje.

 • Araa

  Cała paczka waży około 3 GB i oznaczona jest symbolem RNE-L01C432B137.

  A i dupa :DD TO tylko aktualizacja jak zauważyli a paczka jeżeli chodzi o C432 czyli na pewno nie RNE-L01 tylko RNE-L21 😀
  Oczywiście jest możliwość pobrania przez FF ale niestety wiąże się instalacja z odblokowaniem bootloadera, by wgrać normalnie nie przechodzi a paczka się nazywa:
  RNE-L21C432B136CUSTC432D1B304.
  Owszem aktualizacja zaczęła się w Pakistanie, kiedy dotrze do PL —– NIE WIADOMO ———

  Dodam jeszcze tylko, że zapraszam do tematu (dla autora głównie) http://forum.android.com.pl/topic/329850-aktualizacje-oprogramowania/?do=getLastComment
  zanim zacznie bzdury pisać 😉

  • Garix

   Tylko nikt nie raczył zwrócić uwagi ta to, że źródłem materiału, był Twitter 😀

 • Tomek Michalak

  Kosz w galerii to ja już mam w androidzie 7

 • notonlypierogi

  proponuję następnym razem sprawdzić- B137 to poprawki zabezpieczeń z maja, bynajmniej dla regionu C432

  • kasper53

   Racja. Paczka z Oreo ma koncowke B304

 • Paweł Olejniczak

  A propo aktualizacjacji – Mi Box (2016) powoli otrzymuje Oreox