A jednak! Honor 8 dostanie Androida Oreo

Kacper Kościański Newsy 2018-05-04

Wiele osób zastanawiało się, czy Honor 8 dostanie Androida Oreo. Na szczęście teraz można powiedzieć, że tak – to potwierdzone.

Spółka aktywnie pracuje nad Oreo dla Honora 8, dzięki czemu nowa aktualizacja zadebiutuje już wkrótce. Chociaż jeśli ktoś potrafi szukać, to bez problemu znajdzie już nową wersję Zielonego Robocika na ten model, lecz jednak tylko wydanie przeznaczone na rynek chiński. Paczka waży 1,3 GB i można ją znaleźć za pomocą programu Honor’s Firmware Finder.

Zobacz także: Nowa aktualizacja Instagrama wprowadzi m.in. wideorozmowy

Lista zmian i nowości w nadchodzącej aktualizacji jest naprawdę długa. W ich skład wchodzi m.in. EMUI 8.0, nowy dock i nowe motywy. Dokładna data wypuszczenia aktualizacji nie została jeszcze podana, jednak biorąc pod uwagę fakt, że Chiński build krąży już po sieci, to wypuszczenie aktualizacji dla wszystkich nie powinno zająć firmie dużo czasu.

Źródło: phonearena • Adam Nowy

  A tyle było płaczu i lamentu

  • can006

   Tak ale narazie tylko na chinskim rynku beta testy są, możliwe że tyko Chińczycy dostaną oreo

   • Paweł Koper

    Czym huawei strzeliłby sobie w kolano. Jak już robią, to dla wszystkich bo takie posunięcie nie byłoby ani opłacalne ani sensowne

    • Qba

     Testy nie oznaczają aktualizacji.
     Taki P9 testowali z Oreo, po czym stwierdzili że oficjalnie nie zaktualizują.

     https://fanclub.huaweipolska.pl/forum/temat/huawei-p9-eva-l09/6360

    • Zenek Burczymucha

     LG dla G4 wypuściło aktualizację do Andka 7.0 tylko w Korei i dzięki. Oczywiście można bez problemu znaleźć ten soft i sobie doinstalować, ale aktualizacja nigdy nie wyszła oficjalnie poza Koreę.

 • Zdzisław Dyrman

  No to teraz wszyscy płaczący mogą przestać płakać i instalować Oreło. Pewnie za niedługo znów zaczną płakać jaki ten soft niedopracowany i jaki to Nougat był przy nim świetny, a na necie furorę zaczną robić poradniki pomagające zrobić rollbacka do 7.0. Obym się mylił …

  • Qba

   Ale to tylko na Chinyx