Twórcy Androida P nie byli zbyt oryginalni – system jest kopią motywu z Google Play

Android

Android P to najnowsza wersja systemu Google’a, która od początku wywołuje wiele kontrowersji, głównie przez swój odświeżony wygląd oraz brak wsparcia dla motywów. Okazuje się jednak, że design systemu nie jest zbyt oryginalny – jak podaje użytkownik Reddita o nicku Setoja, wygląd Androida jest kopią popularnego motywu, który znaleźć można w Google Play.

Zobacz też: Czy system Android Auto na Raspberry Pi ma sens?

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

To, jak najnowsza odsłona Androida prezentuje się na zrzutach ekranu, możecie zobaczyć poniżej. Jak widać, wygląd systemu został gruntownie odświeżony – poszczególne elementy otrzymało różne ikony, a przełączniki na pasku szybkich ustawień stały się okrągłe. Myślę, że najnowszy wygląd Androida może przypaść do gustu wielu osobom, szczególnie estetom.

Niestety, wobec wyglądu systemu pojawiły się poważne zarzuty. Okazuje się bowiem, że motyw „Flux White – Substratum Theme” autorstwa dewelopera o nicku giannisgx89 prezentuje się niemalże identycznie, jak nowy design Androida. Warto pamiętać, że motyw w sklepie Google Play dostępny jest już od dawna, więc nie powstał on na bazie żadnych informacji na temat nowej wersji systemu. Poniżej znajdziecie kilka zrzutów ekranu prezentujących dzieło dewelopera o nazwie giannisgx89.

Pozostaje zatem pytanie – czy twórcy Androida „zainspirowali się” motywem Flux White, czy może jest to po prostu przypadkowa zbieżność? Na nie niestety nie znamy odpowiedzi. Dajcie znać w komentarzach, co myślicie na ten temat.

Źródło: Reddit

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x