Android P to najnowsza wersja systemu Google’a, która od początku wywołuje wiele kontrowersji, głównie przez swój odświeżony wygląd oraz brak wsparcia dla motywów. Okazuje się jednak, że design systemu nie jest zbyt oryginalny – jak podaje użytkownik Reddita o nicku Setoja, wygląd Androida jest kopią popularnego motywu, który znaleźć można w Google Play.

Zobacz też: Czy system Android Auto na Raspberry Pi ma sens?

To, jak najnowsza odsłona Androida prezentuje się na zrzutach ekranu, możecie zobaczyć poniżej. Jak widać, wygląd systemu został gruntownie odświeżony – poszczególne elementy otrzymało różne ikony, a przełączniki na pasku szybkich ustawień stały się okrągłe. Myślę, że najnowszy wygląd Androida może przypaść do gustu wielu osobom, szczególnie estetom.

Niestety, wobec wyglądu systemu pojawiły się poważne zarzuty. Okazuje się bowiem, że motyw „Flux White – Substratum Theme” autorstwa dewelopera o nicku giannisgx89 prezentuje się niemalże identycznie, jak nowy design Androida. Warto pamiętać, że motyw w sklepie Google Play dostępny jest już od dawna, więc nie powstał on na bazie żadnych informacji na temat nowej wersji systemu. Poniżej znajdziecie kilka zrzutów ekranu prezentujących dzieło dewelopera o nazwie giannisgx89.

Pozostaje zatem pytanie – czy twórcy Androida „zainspirowali się” motywem Flux White, czy może jest to po prostu przypadkowa zbieżność? Na nie niestety nie znamy odpowiedzi. Dajcie znać w komentarzach, co myślicie na ten temat.

Źródło: Reddit

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.