O Samsungu Galaxy S9 słyszymy coraz więcej. Prace nad sprzętową kwestią smartfonu rzekomo się już zakończyły. Producentowi pozostała zatem druga kwestia – oprogramowanie. Według najnowszych informacji, Samsung przystąpił już do pierwszych testów.

Samsung Galaxy S9 z Androidem Oreo

Plotki mówią nam o rozpoczęciu prac testowych nad oprogramowaniem do Samsunga Galaxy S9. Co ciekawe, system bazować będzie na Androidzie 8.0 OreoOznacza to, że podczas premiery Galaxy S9 nie dostanie najnowszej wersji, jaką będzie wtedy Android 8.1, który Google planuje udostępnić w grudniu.

Zobacz też: Głośniki Bluetooth z Biedronki

Użytkownicy są przyzwyczajeni do opóźnień w aktualizacjach swoich Samsungów. Szkoda tylko, że nawet flagowe modele nie mogą się pochwalić najwyższym numerkiem. Być może kwestia ta zostanie rozwiązana niedługo po premierze.

Pracowity okres przed Samsungiem

Samsung Galaxy S9/S9+ zostanie pokazany na początku przyszłego roku. Wcześniej jednak możemy zobaczyć modele z lini Galaxy A (2018), które zapowiadają się obiecująco. Mają one dostarczyć rozwiązania z tegorocznych flagowców w niższych cenach, m.in. ekran Infinity Display czy podwójny aparat.

źródło: GalaxyClub

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.