Smartfony z serii Galaxy A są dość specyficzną linią w portfolio Samsunga. Z pozoru są one średniakami, jednak wydawać by się mogło, że starają się aspirować do miana „lepszych” urządzeń mobilnych. Dotyczy to w szczególności modeli A5 i A7, które co roku pojawiają się na rynku w nowej odsłonie. Także i w 2018 roku zobaczymy na rynku te smartfony, ale w jeszcze lepszej wersji.

Doniesienia z ostatnich kilku miesięcy wskazywały, że w Galaxy A5 i A7 znajdzie się Infinity Display znany z Galaxy S8/S8+ i Note8. Wygląda na to, że plotki okażą się prawdziwe. Do Internetu bowiem wyciekły rendery wspomnianych urządzeń.

Zobacz także: Black Friday w Polsce i USA

Widzimy na nich Galaxy A5 i A7 (2018) w etui. Przód ekranu pokryty jest przez prawie „bezramkowy” wyświetlacz Infinity. W górnej części widać głośnik i aż 3 sensory. Niektóre źródła wskazują, że wśród nich znajdzie się podwójny aparat do selfie. Przyznam, że przód urządzeń przypomina mi nieco LG G6. Z tyłu średniaków znajdziemy aparat, lampę LED oraz skaner linii papilarnych. Został on umieszczony pod obiektywem, co pozwoli na jego bezproblemowe używanie. Rendery wskazują również na obecność fizycznego klawisza do Bixby z lewej strony obudowy. U dołu smartfonu można zauważyć złącze audio.

Póki co niewiele wiemy na temat specyfikacji urządzeń. Spekuluje się, że w Galaxy A7 (2018) znajdzie się procesor Exynos 7885 wykonany w technologii 14 nm i aż 6 GB RAM. Być może wspomniane urządzenia zostaną pokazane jeszcze w tym roku.

źródło: slashleaks, phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.